ZARZĄD SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

ROK SZKOLNY 2014/2015

 

ASYSTENT KOŚCIELNY - KS. MGR BOGDAN BLAMA

 OPIEKUN - MGR INŻ. DOROTA BIJAN,

          MGR DOROTA DUNIEWICZ-KUFEL

  

PRZEWODNICZĄCA -  ŁOZA JUDYTA KL. III TŻG

 ZASTĘPCA -   LICHOTA SANDRA KL. III TŻG

 SKARBNIK -   JANUSZCZAK BARTŁOMIEJ KL. I TŻG

                       STRAWIŃSKA KAROLINA KL. II TŻG

 SEKRETARZ -  SUDOŁ WERONIKA KL. II TFR

             LATACZ PATRYCJA KL. II TFR

 

OPŁATA CZŁONKOWSKA -  1ZŁ/MIESIĄC

 

 

Pielgrzymka do Łagiewnik

IMG 20170429 102715Dnia 29 kwietnia odbyła się pielgrzymka, w której udział wzięło sześciu wolontariuszy z naszego szkolnego koła Caritas pod opieką pani mgr Doroty Duniewicz-Kufel. Uczniowie odwiedzili Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, gdzie odbyło się spotkanie przedstawicieli Caritasu z całej Polski.

Czytaj więcej: Pielgrzymka do Łagiewnik

Nasze przedsięwzięcia

Kwesta 1 listopada


W święto Wszystkich Świętych 1 listopada 2016r. uczniowie naszej szkoły udali się na kwestę przy cmentarzu głównym. Zbierali datki do puszek przy trzech bramach. Mimo mrozu wolontariusze zaangażowali się w pomoc. Ludzie chętnie włączali się do akcji a w zamian otrzymywali od uczniów nalepki i szczere podziękowania. Wszystko odbyło się pod okiem opiekunów Szkolnego Koła Caritas: p. Doroty Bijan, p. Doroty Duniewicz – Kufel oraz ks. Bogdana Blamy. Zebrane pieniądze przekazano na potrzeby osób bezdomnych i biednych ze Stowarzyszenia Brata Alberta w Przemyślu.

Czytaj więcej: Nasze przedsięwzięcia

Wycieczka w Bieszczady

DSC 0493

W dniach 24-25.05.16r. odbyła się wycieczka SKC w Bieszczady.
Pierwszym punktem naszej wyprawy były Ustrzyki Dolne - zwiedzanie Muzeum Bieszczadzkiego, Sanktuarium Matki Boskiej Bieszczadzkiej w Jasieniu. Następnie udaliśmy się do Ośrodka Caritasu w Rajskiem. Tu w pięknych, bieszczadzkich krajobrazach odpoczywaliśmy, był też czas na wspólny posiłek, spacer, zabawy ruchowe. Po wspólnym odśpiewaniu majówki czekała nas kolejna atrakcja: grill, a potem czas wolny i nocleg.

Czytaj więcej: Wycieczka w Bieszczady

Opłatek

069

W dniu 1 lutego br. w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe Szkolnego Koła Caritas. Przy wspólnym stole spotkało się ok. 40 wolontariuszy z różnych klas wraz z opiekunami SKC. Na stole przykrytym pięknym obrusem znalazły się tace pełne ciasta, owoców i słodyczy oraz napoje. Ważnym elementem dekoracji były palące się świece, których blask podkreślał wyjątkową atmosferę tego spotkania. Nie zabrakło również łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń świąteczno-noworocznych. Wspaniały nastrój i dobra atmosfera sprzyjała wspólnemu śpiewaniu kolęd. Mamy nadzieję na kolejne świąteczne spotkanie w przyszłym roku. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne spędzenie tego wyjątkowego czasu.

Zarząd SKC


072
074075076

Nasze akcje

IMG 20150326 134752

MAŁA ISKIERKA DOBRA 2015 

Wolontariat SKC

Dnia 18 grudnia 2015r. Szkolne Koło Caritas wraz z opiekunami -  ks. Bogdanem Blamą,  p. Dorotą Bijan oraz p. Niną Szczekot nauczycielką przedmiotów praktycznych fryzjerskich  i grupą uczniów - przyszłych fryzjerów odwiedzili po raz kolejny w tym roku szkolnym 2015/2016  Dom Samotnej Matki i Dziecka w Przemyślu przy ul. Prądzyńskiego 8.

Czytaj więcej: Nasze akcje

Pogoda

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu