Zarząd Szkolnego Koła Caritas

działającego w ZSUHiG w Przemyślu

 

 

PRZEWODNICZĄCA - AGNIESZKA POCZĄTEK KL 2TFR
ZASTĘPCA -                ALBINA MOTYLEWICZ KL 2TFR
SKARBNIK -                 BARTŁOMIEJ JANUSZCZAK KL 2TŻG
SEKRETARZ -              ALICJA WILK KL 2THT,
                                     HRYNKIEWICZ PATRYCJA Kl.2THT

 

ASYSTENT KOŚCIELNY - KS. MGR BOGDAN BLAMA

 OPIEKUNowie -            MGR INŻ. DOROTA BIJAN,

                     MGR DOROTA DUNIEWICZ-KUFEL

 

 

 

Kwesta

Dnia 1 Listopada bieżącego roku uczniowie naszej szkoły, po raz czwarty wzięli udział w kweście przy cmentarzu na ul. Słowackiego. Ponad dwudziestu Wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami, kwestowało na rzecz ludzi ubogich z Towarzystwa Św. Brata Alberta w Przemyślu w godzinach 09:00-16:00. Corocznie akcja ta cieszy się ogromnym zaangażowaniem uczniów i nie brakuje chętnych, którzy chcą nieść pomoc w taki właśnie sposób.
W imieniu opiekunów SKC dziękujemy i zapraszamy za rok !

Kwesta Wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas ZSUHiG 23315854 1022442271230872 172751898 n 23318637 1022444414563991 1868373441 n

Plan działań

Plan działań podejmowanych przez Szkolne Koło Caritas w roku szkolnym 2017/18


Szkolne Koło Caritas działające w naszej szkole co roku aktywnie uczestniczy w działaniach wolontariatu. Uczniowie chętnie biorą udział w licznych kwestach i zbiórkach, aby wesprzeć potrzebujących. Mimo młodego wieku wykazują się ogromną empatią.

Czytaj więcej: Plan działań

Pielgrzymka do Łagiewnik

IMG 20170429 102715Dnia 29 kwietnia odbyła się pielgrzymka, w której udział wzięło sześciu wolontariuszy z naszego szkolnego koła Caritas pod opieką pani mgr Doroty Duniewicz-Kufel. Uczniowie odwiedzili Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, gdzie odbyło się spotkanie przedstawicieli Caritasu z całej Polski.

Czytaj więcej: Pielgrzymka do Łagiewnik

Nasze przedsięwzięcia

Kwesta 1 listopada


W święto Wszystkich Świętych 1 listopada 2016r. uczniowie naszej szkoły udali się na kwestę przy cmentarzu głównym. Zbierali datki do puszek przy trzech bramach. Mimo mrozu wolontariusze zaangażowali się w pomoc. Ludzie chętnie włączali się do akcji a w zamian otrzymywali od uczniów nalepki i szczere podziękowania. Wszystko odbyło się pod okiem opiekunów Szkolnego Koła Caritas: p. Doroty Bijan, p. Doroty Duniewicz – Kufel oraz ks. Bogdana Blamy. Zebrane pieniądze przekazano na potrzeby osób bezdomnych i biednych ze Stowarzyszenia Brata Alberta w Przemyślu.

Czytaj więcej: Nasze przedsięwzięcia

Wycieczka w Bieszczady

DSC 0493

W dniach 24-25.05.16r. odbyła się wycieczka SKC w Bieszczady.
Pierwszym punktem naszej wyprawy były Ustrzyki Dolne - zwiedzanie Muzeum Bieszczadzkiego, Sanktuarium Matki Boskiej Bieszczadzkiej w Jasieniu. Następnie udaliśmy się do Ośrodka Caritasu w Rajskiem. Tu w pięknych, bieszczadzkich krajobrazach odpoczywaliśmy, był też czas na wspólny posiłek, spacer, zabawy ruchowe. Po wspólnym odśpiewaniu majówki czekała nas kolejna atrakcja: grill, a potem czas wolny i nocleg.

Czytaj więcej: Wycieczka w Bieszczady

Pogoda

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu