SZKOLNE KOŁO KRAJOZNAWCZO-TURYSTYCZNE

„POWSINOGA”

       

        Celem naszych spotkań jest rozwijanie zainteresowań krajoznawczych, turystycznych i rekreacyjnych. Chcemy traktować wędrowanie jako sposób na spędzanie wolnego czasu, nawiązywanie ciekawych znajomości, przyjaźni oraz poznawanie kultur i obyczajów. Spotkania są okazją do doskonalenia umiejętności niezbędnych w branży turystycznej.

„To ryzykowna sprawa....wychodzić za próg domu.
Uważaj na nogi, bo nie wiadomo gdzie Cię poniosą”

                                                                WŁADCA PIERŚCIENI. DRUŻYNA PIERŚCIENIA.

         Wszystkich chętnych, którzy pragną wyjść za próg domu i poczuć smak przygody zapraszamy na organizowane imprezy turystyczne.

Opiekunowie koła:      Aneta Świetlicka          Piotr Sawczyszak

 Wycieczka w Tatry

Ten świat, gdyby nie GÓRY,
byłby przeraźliwie ponury.
Bo to w NICH jest ta tajemnica,
co raz strach wzbudza, a raz zachwyca.

 

30 maja młodzież klasy 1 tht i 3 tht wyjechała na 3 dniową wycieczkę do Zakopanego. Celem wyjazdu było poznanie piękna przyrody tatrzańskiej oraz kultury góralskiej. Na trasie wędrówki znalazło się Morskie Oko, Dolina Kościeliska, Wąwóz Kraków oraz Jaskinia Mroźna oraz mekka turystów Zakopane. W drodze powrotnej wycieczkę zakończył rejs po Zalewie Czorsztyńskim.

Czytaj więcej: Wycieczka w Tatry

NIEBIESKIM SZLAKIEM SPACEROWYM

DSC06268

Po raz ostatni grupa maturzystów należąca do SKKT POWSINOGA wbrała się na wspólny spacer niebieskim szlakiem spacerowym. Trasa rozpoczęła sie pod Pomnikiem Orląt. Natępnym naszym punktem był dom z tablicą pamiątkową o Ryszardzie Siwcu – niestety młodzież nie posiadała żadnej wiedzy na temat wydarzeń sprzed 40 lat, które miały miejsce na Stadionie Dziesięciolecia.

Czytaj więcej: NIEBIESKIM SZLAKIEM SPACEROWYM

OGNISKO

DSC06351

Ostatnie wspólne ognisko maturzystów SKKT „Powsinoga” miało miejsce 27 kwietnia na Wzniesieniu u podnóża Kopca Tatarskiego. Piękna słoneczna wiosenna pogoda nastrajała pozytywnie. Jednak rozmowy głównie dotyczyły zbliżającego się końca roku szkolnego. Wspominano wspólnie spędzony czas w szkole, wspólne wędrówki, wycieczki i imprezy turystyczne. Snuto również plany na przyszłość. Cóż, szkolny czas dobiegł już końca.

Czytaj więcej: OGNISKO

Wycieczka w Bieszczady

3

  

Górki i doliny, Bieszczady rozległe.
Jak pejzaż urocze, do granic przyległe.
Połoniny pięknie, ścielą się zielenią.
Łąki w kwiatach toną, w rosie aż się mienią.

 

Czytaj więcej: Wycieczka w Bieszczady

Wycieczka do Zakopanego

P1050859   W środę 27 maja wcześnie rano ( 4.45 ) spotkaliśmy pod Pomnikiem Orląt. Mimo padającego deszczu wszystkim dopisywały dobre humory. Dawno zaplanowana wycieczka wreszcie miała się rozpocząć. Niestety zawiodła firma transportowa, która dwukrotnie podstawiła nam niesprawne busy (BUS NATURA – NIE POLECAMY). Na szczęście wyjechaliśmy z opóźnieniem – dziękujemy firmie INTERBUS, która stanęła na wysokości zadania.

Czytaj więcej: Wycieczka do Zakopanego

Pogoda

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu