Spotkanie z przewodnikiem anglojęzycznym

Drukuj
Opublikowano

POWER UE poziom logo

„Moje doświadczenie dziś moim atutem w przyszłości”

 

W dniu 25.04.2017 uczestnicy projektu ‘Moje doświadczenie dziś moim atutem w przyszłości’ mieli możliwość spotkać się z przewodnikiem PTTK, który w języku angielskim opowiedział o wybranych atrakcjach Przemyśla, a także przybliżył uczniom swój zawód oraz podzielił się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi pracy przewodnika. Spotkanie to było częścią przygotowania zawodowego do wyjazdu na trzytygodniowe praktyki w Irlandii, miało też na celu zaprezentować od strony praktycznej kolejną (po pracowniku hotelu) możliwość zatrudnienia w przyszłości.


Uczestnicy wycieczki spotkali się na Rynku Głównym
1
skąd sprawnym marszem przeszli na Wzgórze Zamkowe
2
Następnie udali się do 2 najważniejszych obiektów sakralnych w mieście – Bazyliki archikatedralnej wraz z podziemiami:
34 5
oraz do kościoła archikatedralnego obrządku greckokatolickiego:
6
Przedostatnim punktem na trasie wycieczki był nowoczesny gmach Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej gdzie przewodnik opowiadał m.in. o Twierdzy Przemyśl oraz o społeczności żydowskiej w historii miasta.
7
Spotkanie zakończyło się w Rynku Głównym – mamy nadzieję, że dzięki temu wyjściu uczestnicy projektu dowiedzieli się czegoś nowego o naszym mieście, podszlifowali swój angielski oraz mają większą świadomość tego na czym polega praca przewodnika turystycznego :)
8

 

 

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu