Wycieczka do Lwowa

931 listopada odbyła się wycieczka do Lwowa, w której uczestniczyło pięcioro uczniów z naszej szkoły. Celem wyjazdu było zapalenie zniczy na grobach polskich żołnierzy pochowanych na obczyźnie, jako symbol pamięci i hołdu.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć cmentarz w Mościskach, a także cmentarz Orląt na Łyczakowie, który wywarł na nich ogromne wrażenie. Jednym z punktów wycieczki było zwiedzenie lwowskiego rynku, zabytkowych kościołów, a także starej apteki, w której znajdowała się między innymi pierwsza wynaleziona lampa naftowa.
Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni z tej pięknej lekcji historii.

Wycieczka do Lwowa Wycieczka do Lwowa 3 Wycieczka do Lwowa Wycieczka do Lwowa Wycieczka do Lwowa Wycieczka do Lwowa 8  10 11 Wycieczka do Lwowa