Warsztaty kawowe

POWER UE poziom logo

W styczniu grupa chętnych uczestników biorących udział w projekcie „Moje doświadczenie dziś moim atutem w przyszłości” miała okazję wziąć udział w warsztatach baristycznych zorganizowanych dodatkowo dla grupy gastronomicznej. Warsztaty zostały podzielone na dwa etapy. Podczas części teoretycznej, która odbywała się na terenie szkoły zaproszony do współpracy barista pan Paweł Kaniecki prowadzący popularną kawiarnię ‘Miejsce’ w Przemyślu przedstawił podstawowe informacje dotyczące kawy (np. rodzaje kawy, sposoby jej parzenia, różne sprzęty i akcesoria przydatne bariście, itd.). Wprowadził także uczestników w tajniki Latte Art czyli sztuki dekoracji i upiększania serwowanej kawy za pomocą spienionego mleka i wszelkiego typu posypek.

Warsztaty kawowe 2 Warsztaty kawowe Warsztaty kawowe Warsztaty kawowe
W kolejnym tygodniu młodzież udała się do kawiarni ‘Miejsce’ gdzie z bliska zapoznała się z funkcjonowaniem lokalu oraz każda osoba własnoręcznie przygotowała wybraną przez siebie kawę oczywiście pod nadzorem i przy wsparciu prowadzącego. Dodatkowym atutem tego spotkania była praktyczna wiedza jaką właściciel lokalu podzielił się z uczniami. Dowiedzieli się m.in. skąd wziął się pomysł otworzenia kawiarni, jak wygląda codzienna praca w takim miejscu, jak wyglądała ścieżka kariery zawodowej p. Kanieckiego, który zresztą jest absolwentem naszej szkoły. Nie zabrakło również informacji dotyczących mistrzostw Latte Art., w których od lat bierze udział i to z sukcesami.
Warsztaty kawowe 7 8 9 10 11 12 13 Warsztaty kawowe
Warsztaty okazały się być bardzo przydatnym uzupełnieniem przygotowania zawodowego gdyż część uczniów odbywała praktyki zagraniczne w kawiarniach gdzie mogli zaprezentować swoje umiejętności na stanowiskach pracy.
Poniżej filmik będący podsumowaniem tego wydarzenia. Jego koncepcją oraz montażem zajęła się Paulina Wróblewska z kl. IIFR – świetna robota!

Obejrzyj film