Dzień Żołnierzy Wyklętych

P3onieważ żyli prawem wilka…

1 marca 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Odbyła się uroczysta akademia, w trakcie której przypomniano najważniejsze fakty związane z historią antykomunistycznego niepodległościowego podziemia. Nastrojowy montaż słowno-muzyczny uświadomił uczniom niezłomną postawę, patriotyzm, ogromne poświęcenie i heroizm żołnierzy drugiej konspiracji. Ale również Ich tragizm. Teksty prezentowały uczennice klasy 1 ZHT: Anita Cielewicz, Magdalena Górska, Karolina Kiełbasa, Patrycja Kuźniar, Wiktoria Piotrowska, Kinga Puzacz, Julia Zaremba. Całość dopełniało sześć nastrojowych piosenek z albumu Panny Wyklęte, które brawurowo wykonały Wiktoria Gaweł, Ola Kostkiewicz i Albina Motylewicz.

Ponieważ żyli prawem wilka 2