Wycieczka do Warszawy

Drukuj
Opublikowano

Wycieczka do WarszawyDnia 15 marca 2018r. klasa III Tżg i część młodzieży naszej szkoły pod opieką Pani Renaty Gaworeckiej i Pani Alicji Radochońskiej wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Wycieczka rozpoczęła się o godzinie 5.30 w piękny choć zimny poranek. Na szczęście nasza kochana Pani Gaworecka zadbała o to abyśmy mieli wygodny i ciepły przejazd autokarem. Około godziny 12.00 dotarliśmy do Warszawy i rozpoczęliśmy zwiedzanie Starówki.


O godzinie 17.00 po pysznym obiedzie i zakwaterowaniu w hotelu, udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzanie trwało około 2,5 godziny. Byliśmy pod wrażeniem zebranych tam eksponatów, które można było dotknąć, poczuć. Zgromadzone pamiątki przeniosły nas w czasie i umożliwiły przeżycie chwil grozy, która towarzyszyła żołnierzom i cywilom podczas powstania warszawskiego - 1944.
Na drugi dzień, po obfitym śniadaniu udaliśmy się do Sejmu. Pod opieką Pani przewodnik zwiedzaliśmy i poznawaliśmy historię państwowości polskiej.
Na korytarzach sejmowych spotkaliśmy polityków, których twarze znamy z telewizji. Wrażeniem nie było końca. Późnym popołudniem została nam jeszcze jedna atrakcja, tj. Centrum Nauki Kopernik. Miejsce to zapewniło nam wiele wrażeń z dziedziny nauki i zabawy. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni ruszyliśmy do Parku Trampolin na Mokotowie. Około godziny 22.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Wszyscy jesteśmy zadowoleni i bardzo wdzięczni naszym opiekunom za przygotowanie wycieczki do tak szczególnych miejsc. Zapewne sami byśmy tam nie dotarli. Swoimi przeżyciami i zdobytymi wiadomościami podzieliliśmy się z innymi, sami zaś wzbogaciliśmy swoją wiedzę i doświadczenie.

Wycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do Warszawy

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu