Deutsch mal anders

czyli NIEMIECKI INACZEJ

Przez ostatni miesiąc pobytu w ZSU-HiG grupa uczniów klas 4 pod opieką Anny Stępień-Ważny odbyła cykl kreatywnych lekcji „Deutsch mal anders” („Niemiecki inaczej”). Aby uatrakcyjnić powtórki przed maturą - uczniowie odbyli lekcje niemieckiego: w Muzeum Historii Miasta Przemyśla (16.03), na rynku przemyskim podczas happeningu ekologicznego (21.03) oraz zwiedzając zabytki naszego miasta pod przewodnictwem nauczycielki (5.04). Aktywizowali słownictwo oraz utrwalali struktury wplecione w ćwiczenia maturalne. Uzupełniali karty pracy, pisali, mówili, ale przede wszystkim byli aktywni!

Dużo zmieniło się przez ostatnie lata w nauczaniu języków obcych. Korzystamy z laptopów, wizualizerów, tablic interaktywnych oraz internetowych narzędzi do nauki słówek i gramatyki. Jednak idąc tropem neurodydaktyki - nauka w terenie i na żywo daje inne możliwości: pobudza, zachęca i motywuje uczniów, ale przede wszystkim wychodzi poza ramy monotonii, która czasem wkrada się na szkolne lekcje…