KLASA WIELOZAWODOWA
do wyboru, do koloru

pasek

„Praca wypełni ci dużą część życia. Jedynym sposobem na prawdziwą satysfakcję
z pracy jest robienie tego, w czego wielkość się wierzy”

wielozawodowa

Przedmioty punktowane: j. polski, matematyka, j. obcy, wiedza o społeczeństwie

Klasa wielozawodowa to miejsce dla osób o sprecyzowanych zainteresowaniach zawodowych, interesujących się konkretną specjalnością, chcących po ukończeniu szkoły założyć własną działalność lub znaleźć zatrudnienie w już istniejących firmach. Będąc uczniem tej klasy, można sobie wybrać każdy wymarzony zawód, np. fryzjer, krawiec, piekarz, elektryk, złotnik, blacharz, drukarz, poligraf, mechanik pojazdów samochodowych… W szkole uczniowie zdobywają wiedzę z przedmiotów ogólnokształcących, natomiast praktycznej nauki zawodu uczą się w wybranych przez siebie zakładach. Zawierają z pracodawcą umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego, jako młodociani pracownicy podlegają przepisom Kodeksu Pracy i otrzymują wynagrodzenie. Ogromnym plusem nauki w klasie wielozawodowej jest to, że odbywając praktyczną naukę zawodu pod okiem wykwalifikowanych, doświadczonych pracodawców, uczniowie już od I klasy zdobywają potrzebne umiejętności zawodowe, mają bezpośredni kontakt z klientem, uczą się jego profesjonalnej obsługi.

Kwalifikacje zawodowe

zależne od wybranego zawodu