Zapraszamy do obejrzenia filmów o szkole.

 

 

 

Szalone lata

DSC 0356

Szalone lata w stylizacjach - od lat 50 ku współczesności - w ZSU-HiG w Przemyślu.

Dnia 20 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu odbył się pokaz fryzur i mody z lat 50.,60. i 70. przygotowany przez nauczycieli przedmiotów fryzjerskich, wychowania fizycznego i uczniów.

W pokazie wzięli udział uczniowie klas fryzjerskich oraz nauczyciele, którzy swoją stylizacją świetnie oddali charakter tamtych lat w pięknych strojach i fryzurach.

Czytaj więcej: Szalone lata

Wizyta w PWSW

EU flag Erasmus vect POS

W piątek 22 stycznia 2016r. 14 osobowa grupa młodzieży z klasy II i III technik żywienia i organizacji usług gastronomicznych z ZSU-HiG,  gościła w  Instytucie Nauk Technicznych na  PWSW w Przemyślu.

Spotkanie było kolejnym działaniem związanym  z przygotowaniem zawodowym  młodzieży do wyjazdu na staż zagraniczny do Berlina w ramach programu Erasmus+.  

Czytaj więcej: Wizyta w PWSW

Spotkanie Irlandia - Berlin

EU flag Erasmus vect POS

zdj3

Wprawdzie realizacja projektu ‘Sukces i nowoczesność w kształceniu zawodowym’ dobiegła końca w grudniu 2015 roku jednak działania promujące wyjazdy na staże zagraniczne angażujące uczestników tego projektu trwają! W dniu 08.01.2016r. uczestniczki drugiego projektu w ramach programu Erasmus+ ‘Praktyka i stały rozwój drogą do sukcesu zawodowego’ wybierające się w lutym na praktyki do Berlina spotkały się z dwoma uczestniczkami ubiegłorocznego wyjazdu do Irlandii.

Czytaj więcej: Spotkanie Irlandia - Berlin

Wycieczka po Przemyślu

 

EU flag Erasmus vect POS

7 4

W piątek 30.10.2015. pięcioosobowa grupa młodzieży z klasy II i III Technikum organizacji usług turystycznych wzięła udział w wycieczce po Przemyślu z niemieckojęzycznym przewodnikiem. Powyższe działanie zostało zorganizowane w ramach przygotowania zawodowego dla grupy młodzieży zakwalifikowanej do wyjazdu na staż zagraniczny do Berlina. Celem wycieczki z niemieckojęzycznym przewodnikiem było zwiedzanie najważniejszych i charakterystycznych obiektów historycznych naszego miasta, sprawdzenie umiejętności językowych pod względem rozumienia przekazywanych informacji, jak również poznanie cech i charakteru pracy przewodnika.

Czytaj więcej: Wycieczka po Przemyślu

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu