Artykuły

Wycieczka w Pieniny

Drukuj
Opublikowano

Wycieczka w PieninyW dniach 17 i 18 maja 2018 młodzież klasy 2TZG i 3TZG w ramach warsztatów biologicznych EKO- zorientowani uczestniczyli w wycieczce w Pieniny. Nasze spotkanie z Pieninami rozpoczęliśmy 17 maja od wejścia na Trzy Korony skąd podziwialiśmy panoramę gór, skalne urwiska i płynący w dole Dunajec. Zapoznaliśmy się z historią i walorami przyrodniczymi Pienińskiego Parku Narodowego.

Następnie udaliśmy się do Niedzicy, gdzie zwiedziliśmy Zamek Dunajec i poznaliśmy związane z nim legendy. Podziwialiśmy też piękne widoki na Zalew Czorsztyński, ruiny zamku w Czorsztynie i spacerowaliśmy po koronie zapory wodnej. Późnym popołudniem udaliśmy się do Krościenka nad Dunajcem, gdzie w naszym hotelu Crosna Spa czekała na nas obiadokolacja. Ale to nie był koniec atrakcji w ten dzień….. Wieczorem czekało na nas ognisko, pieczenie kiełbasek i….. kapela góralska. Były opowieści, tańce, śpiewanie góralskich piosenek, nauka gry na trombicie, a nasi chłopcy zostali przeszkoleni i zdali z wyróżnieniem egzamin zbójnicki. Góralski wieczór był dla nas wspaniałym sposobem na poznanie bogactwa folkloru karpackiego.
18 maja, po obfitym śniadaniu, czekała nas kolejna atrakcja – spływ łodziami flisackimi Przełomem Dunajca. Przez ponad dwie godziny podziwialiśmy piękno Pienin i słuchaliśmy opowieści flisaków. Następnie udaliśmy się do miejscowości Jaworki, skąd turystyczną ścieżką przeszliśmy przez rezerwat przyrody – Wąwóz Homole wielokrotnie pokonując płynący tam potok Kamionkę. Zwiedziliśmy też Szczawnicę – malownicze miasteczko uzdrowiskowe, gdzie posmakowaliśmy wód leczniczych. Dużo zdrowsi dotarliśmy do Karczmy u Polowacy na regionalny obiad. Była kwaśnica z żeberkiem, grillowane mięso z oscypkiem, a na deser pyszny jabłecznik. Uczta w karczmie była ostatnim punktem naszego programu.
Wróciliśmy zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę. Szkoda, że to już ostatnia wycieczka EKO- zorientowanych!!!

Wycieczka w Pieniny Wycieczka w Pieniny Wycieczka w Pieniny Wycieczka w Pieniny Wycieczka w Pieniny Wycieczka w Pieniny Wycieczka w Pieniny Wycieczka w Pieniny Wycieczka w Pieniny Wycieczka w Pieniny Wycieczka w Pieniny  Wycieczka w Pieniny

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu