Europejski Dzień Języków Obcych 2018

Europejski Dzień Języków Obcych 2018Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych przeprowadzono w naszej szkole cykl lekcji z języka angielskiego i niemieckiego rozwijających w uczniach ogólną świadomość i wiedzę językową oraz kulturową. Dzięki tym zajęciom uczniowie mogli przekonać się nie tylko o podobieństwach i różnicach w budowie języków, ale także o zbieżności w sposobie myślenia ludzi różnych narodowości.

Kulminacyjnym punktem Europejskiego Dnia Języków Obcych była akademia zatytułowana „Z humorem po Europie”. Filmiki o stereotypach narodowościowych, poczuciu humoru oraz różnych akcentach przeplatały się z utworami śpiewanymi przez uczennice i uczniów
z klas 1 i 2 technikum oraz z klasy 1 szkoły branżowej .
Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie akademii.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. Więcej zdjęć dostępne będzie na Facebooku.