Irlandia czeka!

POWER UE poziom logo

Projekt „Praktyka w Irlandii, drogą do sukcesu zawodowego” realizowany ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ 2018-1-PL01-KA102-048335

Erasmus Zespół Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu już od 2014 roku, realizuje kolejny projekt zagranicznych praktyk zawodowych. Projekt odbywa się według zasad programu Erasmus+, a jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

W ramach najnowszego, dwu letniego projektu o nazwie „Praktyka w Irlandii drogą do sukcesu zawodowego”, najlepsi uczniowie wszystkich klas technicznych, będą się przygotowywać, a następnie wyjadą w dwu grupach (na wakacjach w 2019 r i na feriach w 2020r) na staż na „Zieloną wyspę”. Aby sprostać oczekiwaniom zagranicznych pracodawców młodzież będzie uczestniczyć w kompleksowym przygotowaniu do wyjazdu, biorąc udział między innymi w zajęciach dodatkowych z języka angielskiego branżowego, spotkaniu z „native speakerem” języka angielskiego, warsztatach baristycznych prowadzonych przez p. Pawła Kanieckiego - pasjonata kawy i właściciela kawiarni „Miejsce” w Przemyślu, warsztatach w agencji reklamowej Focus Graf, Targach branżowych odbywających się w Warszawie i Łodzi.
Ponadto, w ramach współpracy z PWSW w Przemyślu, uczestnicy projektu mieli okazję zapoznać się z bazą dydaktyczną uczelni oraz wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach w laboratorium w Instytucie Bezpieczeństwa Żywności, w Instytucie Historii oraz w Zakładzie Projektowania Graficznego.
Celem zaś stażu będzie doskonalenie warsztatu pracy, podniesienie kwalifikacji, poznanie kultury i walorów turystycznych Irlandii oraz rozwinięcie umiejętności językowych. Będzie to ułatwione poprzez nie tylko odbywanie samych praktyk ale również zakwaterowanie u irlandzkich rodzin.
Praktyki odbędą się w irlandzkich firmach mających wysoką pozycję na lokalnym rynku a zdobyte doświadczenie i umiejętności zostaną potwierdzone w referencjach. Najlepszym jednak potwierdzeniem kwalifikacji uczniów jest otrzymanie przez beneficjentów certyfikatów odbycia praktyk zagranicznych, a także uznawanych w całej Europie dokumentów Mobility Pass.
Nie można pominąć faktu, że udział we wszystkich wsparciach projektu oraz staż są bezpłatne.
Uczniowie już nie mogą się doczekać dnia wylotu.

erasmus 2erasmus sel