Zapraszamy do obejrzenia filmów o szkole.

 

 

 

Serce w Plecaku

W dniach 14-15 listopada w Jarosławiu odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczystej im. Michała Zielińskiego ,,Serce w Plecaku 2018”. Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły zostały laureatkami konkursu:
Wiktoria Gaweł – II nagroda
Albina Motylewicz – III nagroda
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Warsztaty w PWSW

12W dniu 28.11.2018 grupa młodzieży ZSU-HiG zakwalifikowana do projektu „Praktyka w Irlandii, drogą do sukcesu zawodowego” wzięła udział w cyklu wykładów i warsztatów organizowanych przez PWSW w Przemyślu. Udział 10 osobowej grupy uczniów z klas II i III o profilu technik żywienia i organizacji usług gastronomicznych w wykładach i ćwiczeniach organizowanych w Instytucie Nauk Technicznych miał związek z przygotowaniem zawodowym młodzieży do wyjazdu na staż zagraniczny do Irlandii.

Czytaj więcej: Warsztaty w PWSW

Dotacje i preferencyjne pożyczki

Dotacje i preferencyjne pożyczkiW dniu 19 listopada 2018 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie dla młodzieży klas kończących na temat ”Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz inne formy wsparcia dla osób młodych (niepracujących).
Informacji udzielał uczniom konsultant Lokalnego Punktu Informacji o Funduszach Europejskich w Przemyślu. Spotkanie adresowane było do uczniów pełnoletnich (niepracujących), którzy chcieliby uzyskać wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Czytaj więcej: Dotacje i preferencyjne pożyczki

Wernisaż wystawy

119 listopada w Galerii A7 Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu, odbył się wernisaż wystawy "Obrazy inspirowane poezją". Na ekspozycji zaprezentowane zostały prace plastyczne uczniów ZSU-HiG w Przemyślu, inspirowane twórczością Teresy Paryny i Kazimierza Lindy - poetów związanych z ziemią przemyską. Licznie przybyłych gości powitała p. Zofia Bator. Z kolei p. Bernardyna Banaś przedstawiła autorów prac plastycznych i ich bohaterów, przybliżając sylwetki poetów oraz ich dokonania.

Czytaj więcej: Wernisaż wystawy

Listopadowa Kwesta

1W święto Wszystkich Świętych 1 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły należący do Wolontariatu Szkolnego Koła Caritas, udali się na kwestę przy cmentarzu głównym ul. Słowackiego. Zbierali datki do puszek przy trzech bramach: od Hadesu, PGK i ul. Słowackiego.
W tym roku wyjątkowo pogoda dopisała, co miało wpływ na dużą liczebność osób odwiedzających pomniki swoich zmarłych. Ludzie chętnie włączali się w tę charytatywną akcję wrzucając do puszek pieniądze, a w zamian otrzymywali od uczniów pamiątkowe naklejki i szczere podziękowania z dużą dawką uśmiechu.

Czytaj więcej: Listopadowa Kwesta

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu