Zapraszamy do obejrzenia filmów o szkole.

 

 

 

Konkurs o kurs prawa jazdy

W związku z zakończeniem konkursu o darmowy kurs prawa jazdy, informujemy, że wygrała uczennica klasy 2TFr
Andżelika Buś

Nagroda należy się za
- 100% frekwencję od dnia ogłoszenia konkursu,
- wzorowe zachowanie za pierwsze półrocze roku szkolnego 2017/2018,
- zgromadzonych 560 pkt. z zachowania,
- średnią ocen za pierwsze półrocze 4,63.

Wyróżnienie dla naszych uczniów

Uczniowie klasy 3tfr: Andrzej Fedczak, Brunon Rajtmajer oraz Patryk Błahuciak wzięli udział w projekcie w związku z obchodami X Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu. Przygotowali film w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej, dotyczący materialnych i niematerialnych śladów ludności żydowskiej w Przemyślu.

Czytaj więcej: Wyróżnienie dla naszych uczniów

Deutsch mal anders

czyli NIEMIECKI INACZEJ


Przez ostatni miesiąc pobytu w ZSU-HiG grupa uczniów klas 4 pod opieką Anny Stępień-Ważny odbyła cykl kreatywnych lekcji „Deutsch mal anders” („Niemiecki inaczej”). Aby uatrakcyjnić powtórki przed maturą - uczniowie odbyli lekcje niemieckiego: w Muzeum Historii Miasta Przemyśla (16.03), na rynku przemyskim podczas happeningu ekologicznego (21.03) oraz zwiedzając zabytki naszego miasta pod przewodnictwem nauczycielki (5.04). Aktywizowali słownictwo oraz utrwalali struktury wplecione w ćwiczenia maturalne. Uzupełniali karty pracy, pisali, mówili, ale przede wszystkim byli aktywni!

Czytaj więcej: Deutsch mal anders

Spotkanie ze Słowackim

XI Kwietniowe Spotkania z Juliuszem Słowackim12 kwietnia 2018 roku, w I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu, odbyły się XI Kwietniowe Spotkania z Juliuszem Słowackim. Na spotkanie z wieszczem, które adresowane było do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego, udała się reprezentacja ZSU-HiG w Przemyślu. Należy podkreślić, że uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą, umiejętnościami i talentem.

Czytaj więcej: Spotkanie ze Słowackim

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do WarszawyDnia 15 marca 2018r. klasa III Tżg i część młodzieży naszej szkoły pod opieką Pani Renaty Gaworeckiej i Pani Alicji Radochońskiej wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Wycieczka rozpoczęła się o godzinie 5.30 w piękny choć zimny poranek. Na szczęście nasza kochana Pani Gaworecka zadbała o to abyśmy mieli wygodny i ciepły przejazd autokarem. Około godziny 12.00 dotarliśmy do Warszawy i rozpoczęliśmy zwiedzanie Starówki.

Czytaj więcej: Wycieczka do Warszawy

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu