Nasze akcje

Drukuj
Opublikowano

IMG 20150326 134752

MAŁA ISKIERKA DOBRA 2015 

Wolontariat SKC

Dnia 18 grudnia 2015r. Szkolne Koło Caritas wraz z opiekunami -  ks. Bogdanem Blamą,  p. Dorotą Bijan oraz p. Niną Szczekot nauczycielką przedmiotów praktycznych fryzjerskich  i grupą uczniów - przyszłych fryzjerów odwiedzili po raz kolejny w tym roku szkolnym 2015/2016  Dom Samotnej Matki i Dziecka w Przemyślu przy ul. Prądzyńskiego 8.

Wolontariusze z klas fryzjerskich Ewelina Błażkowska, Paweł Bobko, Monika Dziekanowska, Natalia Hołyszko, Sylwia Kędzior, Angelika Kocyło, Karolina Konopelska, Justyna Konrad, Angelika Ostrowska, Patryk Rybak, Anna Mazur, Aleksandra Majowska, Klaudia Iwasieczko, Lilianna Dąbrowicz, Justyna Taboła, Dominika Półchłopek, Kinga Sitnik, Anna Sydorów  pod fachowym okiem pani Niny, charytatywnie świadczyły usługi fryzjerskie dla matek i dzieci DSMiD – farbowanie, strzyżenie, czesanie.

Dodatkowo każda mama i dziecko otrzymały  pomoc w postaci paczek z  odzieżą, produktami higieniczno – kosmetycznymi oraz słodyczami. 

Spotkanie odbyło się w miłej i ciepłej przedświątecznej atmosferze.  

Działalność Caritas w ośrodkach Rajskie, Zboiska, Wysoka  oraz Centrum Integracji Społecznej w Przemyślu

Doświadczenie wszechstronnej  działalności Szkolnego Koła Caritas pokazuje, że wystarczy często mała iskierka dobra, by wyzwolić w nas ogromne pokłady wrażliwości. Przykładem niech będzie, kilkukrotny wyjazd (październik, listopad, grudzień) naszych uczniów w/w wraz z p.Nina do Ośrodków Rekolekcyjnych Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Rajskiem i Zboiskach oraz Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Wysokiej. W ciągu kilku dni pobytu w tych placówkach, nasi przyszli fryzjerzy, świadczyli swoje usługi na rzecz dzieci, młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim oraz umiarkowanym i znacznym, ze sprzężonymi niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów – razem ok. 60 osób. 

Stałym punktem naszej działalności jest nawiązanie współpracy i opieka nad podopiecznymi z Domu Seniora przy Centrum Integracji Społecznej w Przemyślu, z którymi raz w tygodniu uczniowie grup fryzjerskich wraz z opiekunami p. Niną Szczekot oraz opiekunem SKC Dorotą Bijan, prowadzą  darmowe zajęcia fryzjerskie i wsparcie doradcze w celu reintegracji społecznej i zawodowej.

Należy tu zaznaczyć, a tym samym podziękować za przychylność i możliwość przeprowadzenia akcji na rzecz tych wszystkich placówek:

 Dyrektorowi Caritas Archidiecezji Przemyskiej ks. Arturowi Jańcowi, ks. Witoldowi Burdzie opiekunowi Archidiecezjalnych Przemyskich Kół Caritas za zorganizowanie i sfinansowanie wszystkich akcji, a także całej Dyrekcji ZSU-HiG za okazaną przychylność i pomoc w organizacji wszelkich formalności związanych z  wyjazdami do placówek.

 Działając wspólnie, w sposób zorganizowany można uczynić więcej dobra i skuteczniej zaradzić potrzebom tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Powiększajmy zatem ten piękny łańcuch dobra, życzliwości oraz wzajemnej pomocy.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tej akcji serdecznie dziękujemy.  

KWESTA W MARKECIE E LECLERC 

W dniach 11,12 grudnia 2015 r. członkowie Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami kwestowali zbierając żywność i pieniądze w markecie ELeclerc w Przemyślu na rzecz pomocy rzeczowej, materialnej  potrzebującym i uczennicom  – matkom  z naszej szkoły.

Wszyscy potrzebujący otrzymają paczki świąteczne z żywnością oraz potrzebne akcesoria dla dzieci naszych uczennic.

Tegoroczna kwesta odbywała się pod hasłem TAK POMAGAM w ramach Ogólnopolskiej Akcji Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Wszystkim, którzy uczestniczyli w kweście na ten szczytny cel, a także poświęcili swój wolny czas bardzo dziękujemy. 

DSC 0506DSC 0507DSC 0518IMG 20150326 134336IMG 20150326 134741

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu