Nasze przedsięwzięcia

Drukuj
Opublikowano

Kwesta 1 listopada


W święto Wszystkich Świętych 1 listopada 2016r. uczniowie naszej szkoły udali się na kwestę przy cmentarzu głównym. Zbierali datki do puszek przy trzech bramach. Mimo mrozu wolontariusze zaangażowali się w pomoc. Ludzie chętnie włączali się do akcji a w zamian otrzymywali od uczniów nalepki i szczere podziękowania. Wszystko odbyło się pod okiem opiekunów Szkolnego Koła Caritas: p. Doroty Bijan, p. Doroty Duniewicz – Kufel oraz ks. Bogdana Blamy. Zebrane pieniądze przekazano na potrzeby osób bezdomnych i biednych ze Stowarzyszenia Brata Alberta w Przemyślu.


Świąteczne działania Szkolnego Koła Caritas ZSUHiG


Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły pod opieką opiekunów, brali udział w licznych akcjach charytatywnych, które miały na celu wspomóc ubogich i potrzebujących. Członkowie Szkolnego Koła Caritas działania te rozpoczęli od kwestowania w markecie Tesco przy ul. Lwowskiej, dnia 10 grudnia 2016r . Wolontariusze Caritas ZSUHiG pakowali zakupy klientów sklepu i obdarzali ich uśmiechem oraz wdzięcznością za złożone ofiary do puszek. Oprócz tego prowadzili zbiórkę żywności do specjalnie oznaczonych koszy. Wolontariusze zmieniali się co 3 godziny. Wszystko podsumowali wspólnym przeliczaniem zebranych pieniędzy.
Tydzień później 17 grudnia 2016r. członkowie Szkolnego Koła Caritas udali się na kwestę do marketu E-Leclerc, przy ul. Sportowej. Tym razem więcej wolontariuszy zaangażowało się w akcję. Ponownie uczniowie naszej szkoły pomagali klientom w pakowaniu zakupów i otrzymywali szczere datki. Ludzie chętnie korzystali z pomocy w pakowaniu zakupów i hojnie wspierali prowadzoną zbiórkę. W nagrodę za ciężką pracę, uczniowie otrzymali słodki poczęstunek.


Wigilia w hali sportowej


Ostatnią akcją była organizowana przez Caritas Wigilia dla ubogich i samotnych. Wzięło w niej udział ponad 700 osób potrzebujących pomocy. Odbyła się ona w hali sportowej 23 grudnia 2016r. przy ul. Mickiewicza. Spotkanie rozpoczęło się ok. godz. 17.00 od uroczystej mszy świętej, pod przewodnictwem metropolity przemyskiego ks. abp Adama Szala. Następnie wszyscy uczestnicy
i wolontariusze złożyli sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem. Na wielu twarzach można było dostrzec uśmiech oraz łzy radości. Uczestnicy wypili barszcz oraz zjedli kapustę i pierogi. Każdy otrzymał także paczkę żywnościową, a dzieci dostały słodkie upominki. Długie przygotowania zaowocowały cudownym wieczorem, podczas którego wielu ubogich i samotnych mieszkańców Przemyśla mogło chociaż przez chwilę zapomnieć o swoich problemach oraz cieszyć się chwilą.
Na stronie http://przemyska.pl/2016/12/23/wigilia-caritas-w-przemyslu/ można obejrzeć galerię zdjęć.

opracowanie: Agnieszka Początek, Albina Motylewicz wolontariuszki

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu