Plan działań

Plan działań podejmowanych przez Szkolne Koło Caritas w roku szkolnym 2017/18

Szkolne Koło Caritas działające w naszej szkole co roku aktywnie uczestniczy w działaniach wolontariatu. Uczniowie chętnie biorą udział w licznych kwestach i zbiórkach, aby wesprzeć potrzebujących. Mimo młodego wieku wykazują się ogromną empatią.

Mamy pewność, że obecny rok szkolny będzie równie owocny w działania wolontariatu jak minione. Poniżej przedstawiamy plan działania naszego Koła Caritas na rok szkolny 2017/2018:
• Kwesta przy cmentarzu głównym z okazji dnia Wszystkich Świętych
• Wolontariat na przemyskiej Wigilii dla ubogich i bezdomnych w Hali sportowej przy ulicy Mickiewicza.
• Kwesta w marketach TESCO oraz E.LECLERC z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
• Wizyta i wolontariat w domu samotnej matki i dziecka w Przemyślu
• Kwesta w marketach TESCO oraz E.LECLERC z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocnych
• Odwiedziny chorych w Dzień Chorego w domach spokojnej starości, hospicjach oraz DPS- ach.

Jeśli jesteś wrażliwy i chętny do niesienia pomocy dołącz do nas – ZAPRASZAMY!!!