W TVP I NBP

W TVP I NBPJuż po raz drugi odwiedziliśmy siedzibę TVP w Rzeszowie. W wycieczce wzięły udział kl. I TFM, I TZH, I TFR oraz III TFR pod opieką nauczycieli przedsiębiorczości i reklamy, tj. p. D. Bijan oraz p. D. Duniewicz-Kufel. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda archiwum telewizji, studio reżyserskie, studio nagrań, biuro reklamy.

Dzięki fachowcom z branży telewizyjnej, mogliśmy się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy związanych z pracą w TVP, scenografią, zasadami nagrywania programów telewizyjnych. Mieliśmy też możliwość poznania pracy biura reklamy, oferty biura, tworzenia mediaplanu spotów telewizyjnych. W dalszej części wycieczki odwiedziliśmy siedzibę NBP. Jego przedstawiciel zapoznał nas ze strukturą i rolą NBP w Polsce, rozpoznawaniem zabezpieczeń banknotów polskich. Poznaliśmy też zasady postępowania ze zniszczonymi banknotami. Mogliśmy zobaczyć eksponaty maszyn i urządzeń bankowych już nie używanych w pracy banku. Uczniowie mieli także możliwość zadawania pytań na interesujące ich tematy związane z polityką pieniężną i funkcjonowaniem NBP. Wszystkim dziękujemy za udział w wycieczce i zapraszamy w przyszłym roku.
Organizatorzy: D. Bijan, D. Duniewicz-Kufel

W TVP I NBP W TVP I NBP  W TVP I NBP W TVP I NBP W TVP I NBP