Podsumowanie praktyk zagranicznych

Drukuj
Opublikowano

12PODSUMOWANIE ZAGRANICZNYCH PRAKTYK ZAWODOWYCH kwietnia 2018r w Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu odbyło się uroczyste podsumowanie Projektu „Moje doświadczenie dziś moim atutem w przyszłości”. Realizowany od września 2016 do czerwca 2018 na zasadach Erasmus+, projekt w całości finansowany był ze środków programu PO WER. W uroczystości wzięli udział: przedstawiciele władz miasta i Wydziału Edukacji, dyrektorzy przemyskich szkół, osoby współpracujące przy realizacji projektu oraz dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice ZSU-HiG.


Głównym punktem programu była prezentacja dotycząca realizacji projektu. W przedsięwzięciu, którego koszt dofinansowania wyniósł 103.220 PLN, wzięło udział 42 uczniów i uczennic z klas technikum (wszystkie zawody) oraz ZSZ (kucharz, cukiernik). Ukoronowaniem przygotowań były wyjazdy na trzytygodniowe praktyki zagraniczne do Irlandii: w lipcu 2017 i na przełomie stycznia i lutego 2018 roku. Partnerem szkoły była Firma Your International Training z główną siedzibą w Mallow, w hrabstwie Cork, której właścicielem jest Paul Quinn. Zarówno same przygotowania, jak i wyjazd na zagraniczne praktyki, pozwoliły uczestnikom zdobyć szereg dokumentów, np. zaświadczenia z warsztatów kulinarnych i cukierniczych, potwierdzenia udziału w warsztatach na Targach FOTO, europejski certyfikat Europass Mobilność, referencje od pracodawców irlandzkich, certyfikat potwierdzający uczestnictwo w mobilności.
Zaproszeni goście obejrzeli również wystawę prac uczniów kierunku fototechnik pt. „Irlandia w kadrze”. Całość zakończyła degustacja („Irlandzkie smaki”) potraw przygotowanych przez uczniów z klas żywieniowych.
Uroczystość była świętem całej szkoły. Dla uczestników projektu była to nie tylko wspaniała przygoda, ale również okazja do zdobycia umiejętności i doświadczeń, które są bezcenne zarówno na polskich jak i zagranicznych rynkach pracy.

 

PODSUMOWANIE ZAGRANICZNYCH PRAKTYK ZAWODOWYCH PODSUMOWANIE ZAGRANICZNYCH PRAKTYK ZAWODOWYCH PODSUMOWANIE ZAGRANICZNYCH PRAKTYK ZAWODOWYCH PODSUMOWANIE ZAGRANICZNYCH PRAKTYK ZAWODOWYCH PODSUMOWANIE ZAGRANICZNYCH PRAKTYK ZAWODOWYCH PODSUMOWANIE ZAGRANICZNYCH PRAKTYK ZAWODOWYCH PODSUMOWANIE ZAGRANICZNYCH PRAKTYK ZAWODOWYCH PODSUMOWANIE ZAGRANICZNYCH PRAKTYK ZAWODOWYCH  PODSUMOWANIE ZAGRANICZNYCH PRAKTYK ZAWODOWYCH PODSUMOWANIE ZAGRANICZNYCH PRAKTYK ZAWODOWYCH PODSUMOWANIE ZAGRANICZNYCH PRAKTYK ZAWODOWYCH PODSUMOWANIE ZAGRANICZNYCH PRAKTYK ZAWODOWYCH PODSUMOWANIE ZAGRANICZNYCH PRAKTYK ZAWODOWYCH PODSUMOWANIE ZAGRANICZNYCH PRAKTYK ZAWODOWYCH PODSUMOWANIE ZAGRANICZNYCH PRAKTYK ZAWODOWYCH PODSUMOWANIE ZAGRANICZNYCH PRAKTYK ZAWODOWYCH

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu