Wycieczka Koła Caritas

WYCIECZKA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS Dnia 15.06.2018r członkowie szkolnego koła Caritas działającego w naszej szkole pod opieką pani Doroty Duniewicz-Kufel oraz pani Doroty Bijan wybrali się na zasłużony odpoczynek. Uczniowie wyjazd rozpoczęli od warsztatów tworzenia pierników oraz zwiedzania Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej koło Krosna.

Każdy uczestnik zabrał ze sobą do domu pamiątkowy, samodzielnie wykonany wypiek. Organizatorzy wycieczki nie zapomnieli o ciepłym posiłku oraz chwili wolnego czasu, który uczniowie spędzili na Krośnieńskim rynku. Następnym etapem wycieczki była wizyta w Zamku Kamieniec. Tam wolontariusze wzięli udział w warsztatach ceramiki, gdzie samodzielnie mogli ulepić garnek z gliny. Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem zamku wraz z panią przewodnik, która w ciekawy sposób przedstawiła historie tego obiektu. Uczniowie mogli również zobaczyć jak wygląda znajdująca się tam sala tortur oraz sprawdzić działanie poszczególnych eksponatów, co wzbudziło wśród nich ogromne zainteresowanie. Wszyscy uczestnicy wyjazdu w pogodnych nastrojach, wzbogaceni o nowe umiejętności i wiedzę wrócili do domów. Wolontariusze po takim wyjeździe na pewno mają wiele energii na dalsze szlachetne działania!

Opracowała: Agnieszka Początek