Wernisaż wystawy

119 listopada w Galerii A7 Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu, odbył się wernisaż wystawy "Obrazy inspirowane poezją". Na ekspozycji zaprezentowane zostały prace plastyczne uczniów ZSU-HiG w Przemyślu, inspirowane twórczością Teresy Paryny i Kazimierza Lindy - poetów związanych z ziemią przemyską. Licznie przybyłych gości powitała p. Zofia Bator. Z kolei p. Bernardyna Banaś przedstawiła autorów prac plastycznych i ich bohaterów, przybliżając sylwetki poetów oraz ich dokonania.

Następnie p. Teresa Paryna i p. Kazimierz Linda opowiedzieli o swojej drodze twórczej i tajnikach warsztatu poetyckiego, a także odczytali wybrane wiersze. Poeci nie kryli satysfakcji i radości z faktu, że ich utwory są czytane, i dostarczają inspiracji do twórczości innym. O doskonałą atmosferę zadbali uczniowie naszej szkoły, którzy uświetnili uroczystość programem słowno-muzycznym i łakociami własnej produkcji. Nasi młodzi artyści serdecznie zapraszają do obejrzenia ekspozycji i mają nadzieję, że spotkanie z ich twórczością będzie niezapomnianym przeżyciem estetyczno-artystycznym.
Wystawę można będzie zwiedzać do 16 XII 2018 r.

Wernisaż wystawy Wernisaż wystawy Wernisaż wystawy Wernisaż wystawy Wernisaż wystawy Wernisaż wystawy Wernisaż wystawy Wernisaż wystawy   12 13