Konferencja ZUS

Drukuj
Opublikowano

Konferencja ZUSW dniu 28 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się konferencja na temat ubezpieczeń społecznych w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego, który realizuje szkoła tj. „LEKCJE Z ZUS”. Konferencję prowadziła przedstawicielka ZUS oddział w Rzeszowie Pani Alicja Kochanowicz - Grabuś.

 

Podczas spotkania zaprezentowane zostały zagadnienia: historia ZUS w Polsce, pojęcie i rodzaje ubezpieczeń społecznych, rodzaje zasiłków, wysokość składek, uprawnienia ubezpieczonego, elektroniczne zwolnienia lekarskie, system emerytalny w Polsce, sens płacenia składek. W konferencji wzięli udział uczniowie z klas IV TFR/F, II FMP oraz uczestnicy Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, która odbyła się 27.11.2018 roku.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konferencji, mamy nadzieję, że to spotkanie przybliżyło trudne zagadnienia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziękujemy również Pani A. Kochanowicz-Grabuś za poświęcony czas, za to, że w sposób praktyczny zaprezentowała temat ubezpieczeń społecznych.
Organizatorzy: nauczyciele przedmiotów ekonomicznych

Konferencja ZUS Konferencja ZUS  Konferencja ZUS

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu