Irlandia czeka!

Drukuj
Opublikowano

POWER UE poziom logo

Projekt „Praktyka w Irlandii, drogą do sukcesu zawodowego” realizowany ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ 2018-1-PL01-KA102-048335

 

Erasmus Zespół Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu już od 2014 roku, realizuje kolejny projekt zagranicznych praktyk zawodowych. Projekt odbywa się według zasad programu Erasmus+, a jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).


W ramach najnowszego, dwu letniego projektu o nazwie „Praktyka w Irlandii drogą do sukcesu zawodowego”, najlepsi uczniowie wszystkich klas technicznych, będą się przygotowywać, a następnie wyjadą w dwu grupach (na wakacjach w 2019 r i na feriach w 2020r) na staż na „Zieloną wyspę”. Aby sprostać oczekiwaniom zagranicznych pracodawców młodzież będzie uczestniczyć w kompleksowym przygotowaniu do wyjazdu, biorąc udział między innymi w zajęciach dodatkowych z języka angielskiego branżowego, spotkaniu z „native speakerem” języka angielskiego, warsztatach baristycznych prowadzonych przez p. Pawła Kanieckiego - pasjonata kawy i właściciela kawiarni „Miejsce” w Przemyślu, warsztatach w agencji reklamowej Focus Graf, Targach branżowych odbywających się w Warszawie i Łodzi.
Ponadto, w ramach współpracy z PWSW w Przemyślu, uczestnicy projektu mieli okazję zapoznać się z bazą dydaktyczną uczelni oraz wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach w laboratorium w Instytucie Bezpieczeństwa Żywności, w Instytucie Historii oraz w Zakładzie Projektowania Graficznego.
Celem zaś stażu będzie doskonalenie warsztatu pracy, podniesienie kwalifikacji, poznanie kultury i walorów turystycznych Irlandii oraz rozwinięcie umiejętności językowych. Będzie to ułatwione poprzez nie tylko odbywanie samych praktyk ale również zakwaterowanie u irlandzkich rodzin.
Praktyki odbędą się w irlandzkich firmach mających wysoką pozycję na lokalnym rynku a zdobyte doświadczenie i umiejętności zostaną potwierdzone w referencjach. Najlepszym jednak potwierdzeniem kwalifikacji uczniów jest otrzymanie przez beneficjentów certyfikatów odbycia praktyk zagranicznych, a także uznawanych w całej Europie dokumentów Mobility Pass.
Nie można pominąć faktu, że udział we wszystkich wsparciach projektu oraz staż są bezpłatne.
Uczniowie już nie mogą się doczekać dnia wylotu.

 erasmus 2erasmus sel

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu