Kawa, kawusia kochana!

Drukuj
Opublikowano

kawaWarsztaty baristyczne to kolejny element przygotowania zawodowego, uczniów przed wyjazdem na staż zagraniczny do Irlandii w ramach projektu „Praktyka w Irlandii, drogą do sukcesu zawodowego”. W szkoleniu wzięło udział 18 osób uczących się w zawodzie : technik hotelarstwa, technik organizacji usług turystycznych oraz technik żywienia i organizacji usług gastronomicznych.

Warsztaty w formie szkolenia teoretycznego odbyły się 3.12.2018 r w Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych, a prowadzone były przez pana Pawła Kanieckiego, utytułowanego przemyskiego baristę i właściciela Kawiarni „ MIEJSCE”. W części teoretycznej zostały przybliżone zagadnienia związane z uprawą i odmianami kawy, metodami przetwarzania i sposobem palenia, metodami przyrządzania naparów kawy, parametrami parzenia kawy oraz zasadami serwowania napojów sporządzanych na bazie kawy.
W części praktycznej, która odbyła się w kawiarni „MIEJSCE”, młodzież podzielona na dwie grupy, ćwiczyła umiejętności związane z: ustawieniem młynka, metodami dozowania i ubijania mleka, latte art, rysowaniem wzorów z ręki oraz czyszczeniem ekspresu. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego wykonania wybranych przez siebie napojów kawowych takich jak: Flat white, Capupucino, Creme brulee coffee, Chilli Mokka, Espresso, Late.

kawa kawa kawa kawa kawa  kawa kawa  10

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu