Dzień św. Patryka

Drukuj
Opublikowano

Dzień Św. PatrykaPo raz kolejny w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy Dzień św. Patryka. Zainteresowanie tą tematyką jest związane z udziałem młodzieży w wyjazdach na praktyki zawodowe do Irlandii w ramach projektu Erasmus +.
W przeddzień tego święta udekorowaliśmy szkołę zielonymi koniczynkami i zabawnymi plakatami.
Przygotowaliśmy także foto budkę i rekwizyty do robienia zdjęć.


Uroczystości rozpoczęły się od projekcji dokumentu: „Szmaragdowa Wyspa”, podczas którego uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące informacji przekazanych w filmie. Następnie, zachęceni tematyką, uczniowie mieli robione zdjęcia w foto budce bawiąc się przy tym doskonale. Role fotografów przyjęli uczniowie z II klasy o profilu technik fotografii i multimediów.
Był to również czas na posilenie się zielonym smoothie zrobionym według oryginalnego irlandzkiego przepisu.
Kolejnym etapem uroczystości była prezentacja dotycząca symboli i sposobów świętowania Dnia św. Patryka na świecie. Na podstawie zdobytej wiedzy uczniowie rozwiązywali quiz, który po upływie wyznaczonego czasu był omówiony a wszystkie wątpliwości zostały wyjaśnione. Uczniowie pozytywnie odebrali taki sposób uczenia się i aktywnie uczestniczyli w każdym z etapów obchodów Dnia św. Patryka w naszej szkole a niektórzy z nich zobowiązali się do zrobienia kartek w aplikacji „Pic Collage” dotyczących dzisiejszego święta.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz pic collage z tego przedsięwzięcia na szkolnym facebooku.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom za wsparcie i pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

 Dzień Św. Patryka Dzień Św. Patryka

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu