Konferencja o podatkach

KONFERENCJA O PODATKACHW dniu 22.03.2019r. w świetlicy szkolnej odbyła się Konferencja o Podatkach. W konferencji wzięli udział uczniowie kl. II TFR oraz kl. II FMP. Konferencję prowadzili pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej w Przemyślu. Tematem spotkania były podatki.

Omówiono szczegółowo rodzaje i funkcje podatków, co to jest PIT, CIT, VAT, akcyza, zaprezentowano różne formy opodatkowania działalności gospodarczej. Uczniowie dowiedzieli się również czym są e-Pity i jakie są zasady ich wypełniania. Pracownicy KAS zapoznali również uczniów ze zmianami w prawie podatkowym, między innymi czym jest działalność nierejestrowa, kwoty wolne od podatku i ulgi podatkowe. Mamy nadzieję, że udział w konferencji pozwolił uczniom lepiej zrozumieć tak ważny i trudny temat, jakim są podatki. Dziękujemy wszystkim zgromadzonym oraz gościom za udział w tym wydarzeniu.
Organizatorzy:
D. Bijan, D. Duniewicz-Kufel