Peter Black

20191105 115547W dniu 5.11.2019 uczniowie klas drugich i pierwszych obejrzeli przedstawienie teatralne w języku angielskim „Peter Black” wystawiane przez Centrum Teatralne z Krakowa. Spektakl przedstawiał historię młodego mężczyzny, który w jednej chwili stracił wszystko. Nie poddaje się jednak, mierząc się z różnymi sytuacjami, przekonuje się co w życiu jest naprawdę wartościowe.

Widzowie mogli posłuchać różnych akcentów i sposobów wymowy języka angielskiego. Słownictwo, gramatyka użyte w spektaklu przystają do wymagań programów nauczania. Dodatkowo dialogi i zwroty slangowe były konsultowane z lektorami języka angielskiego.
Biorąc udział w przedstawieniu uczniowie mieli bezpośredni kontakt z językiem angielskim i mogli się przekonać o swojej znajomości języka.