Wizyta w Spółdzielni Socjalnej

Drukuj
Opublikowano

2WIZYTA STUDYJNA  w Spółdzielni Socjalnej5 października 2019 r. uczniowie klas 2ZG, 3FM, 3FMp, 3TR, 3ZH pod opieką nauczycielek; p.Doroty Bijan i p.Agnieszki Kowalczyk odbyli WIZYTĘ STUDYJNĄ w Spółdzielni Socjalnej „Zioła Siedleckie”- w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości 2019r. Wyjazd do Siedlec w całości był sponsorowany w ramach projektu „Nawigator - kompleksowy program wspierania rozwoju ekonomii społecznej" Młodzież zwiedziła w/w spółdzielnię, przyglądała się pracy pracowników spółdzielni, którzy wypiekali świąteczne ciastka piernikowe służące jako gadżet reklamowy dla warszawskich hoteli.


Szefowa spółdzielni opowiedziała nam o pozyskiwaniu i produkcji różnych ziół, które spółdzielnia produkuje i sprzedaje oraz okolicznościowe wiązanki ze sztucznych kwiatów, które także sami wykonują. Na pamiątkę każdy zakupił ziołowe herbatki lub zapachowe woreczki do garderoby.
W dalszej części wycieczki odwiedziliśmy ZAKŁAD AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ (ZAZ), w którym młodzież poznała strukturę pracy i podejmowanych wyzwań takiego zakładu, prowadzonego przez młodzież i dorosłych niepełnosprawnych. Zakład ten w roku 2016 otrzymał Nagrodę i Tytuł Najlepszego Przedsiębiorstwa Społecznego. Wiąże się to z tym, iż otrzymali prawo do posługiwania się prestiżowym certyfikatem „ZNAK [ES]”.
W 2017 roku zostali wyróżnieni Znakiem Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej. ZAZ zatrudnia 45 osób niepełnosprawnych, a celem jego działalności jest aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością oraz przygotowanie pracowników z niepełnosprawnością do pracy na otwartym rynku pracy. Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni na obiad i słodki deser w postaci bezowego torciku z owocami i bitą śmietaną. Wszystko smakowało uczestnikom wycieczki i z pełnymi brzuszkami wyruszyliśmy w drogę powrotną do Przemyśla.

WIZYTA STUDYJNA  w Spółdzielni Socjalnej WIZYTA STUDYJNA  w Spółdzielni Socjalnej WIZYTA STUDYJNA  w Spółdzielni Socjalnej WIZYTA STUDYJNA  w Spółdzielni Socjalnej  WIZYTA STUDYJNA  w Spółdzielni Socjalnej WIZYTA STUDYJNA  w Spółdzielni Socjalnej WIZYTA STUDYJNA  w Spółdzielni Socjalnej WIZYTA STUDYJNA  w Spółdzielni Socjalnej WIZYTA STUDYJNA  w Spółdzielni Socjalnej

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu