Konkurs Pamiętnik Nauczyciela

Drukuj
Opublikowano

Konkurs Pamiętnik NauczycielaPani Bernardyna Banaś zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Pamiętnik nauczyciela. Blaski i cienie autorytetu nauczyciela”, zorganizowanym przez Uczelnię Państwową im. Jana Grodka w Sanoku oraz Uniwersytet Rzeszowski. Konkurs odbywał się pod patronatem: Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Burmistrza Miasta Sanoka i Gazety Wyborczej.


Celem konkursu było zaprezentowanie wspomnień nauczycieli, zgromadzenie wiedzy na temat osobliwości indywidualnych postaci w zawodzie nauczycielskim, poznanie przemyśleń nauczycieli dotyczących trudu codziennej pracy, refleksje o autorytecie nauczyciela w czasach współczesnych, pasje i zainteresowania zawodowe, poszukiwanie nowatorskich rozwiązań dydaktycznych i wychowawczych.
Na finałową galę konkursu, która odbyła się 14 grudnia 2019 r. w Centrum Sportowo-Dydaktycznym Uczelni Państwowej w Sanoku przybyli zaproszoni goście oraz autorzy pamiętników z odległych zakątków naszego kraju. Pod adresem uczestników konkursu padło wiele ciepłych i serdecznych słów ze strony organizatorów, władz uczelni i włodarza Sanoka.
Prace konkursowe zostaną opublikowane w formie monografii pt. „Pamiętnik nauczyciela. Blaski i cienie autorytetu pedagoga” i ukażą się w lutym 2020 roku, nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 Konkurs Pamiętnik Nauczyciela Konkurs Pamiętnik Nauczyciela  Konkurs Pamiętnik Nauczyciela Konkurs Pamiętnik Nauczyciela

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu