Nowy projekt praktyk zagranicznych (2)

Drukuj
Opublikowano

FE POWER poziom pl 1 rgb

Rusza nowy projekt praktyk zagranicznych!
„Nowoczesna edukacja krokiem do Europy”


Z przyjemnością informujemy, że kolejna grupa uczniów naszej szkoły (aż 48 osób!) w 2022 roku będzie mogła wyjechać do Irlandii na 3 tygodniowe praktyki w ramach projektu „Nowoczesna edukacja krokiem do Europy” finansowanego z programu POWER a realizowanego na zasadach Erasmus +.


Po raz pierwszy w ramach projektu będą się szkolić również nauczyciele, którzy w ramach tzw. job shadowing w 2021 roku wyjadą na tydzień do Finlandii. W szkołach kształcących na pokrewnych kierunkach poznają założenia fińskiego systemu edukacji oraz nowoczesne metody dydaktyczne.
Projekt trwa od 1.10.2020 do 30.09.2022 i przewiduje 3 mobilności (2 dla uczniów oraz 1 dla nauczycieli) oraz mnóstwo ciekawych działań przygotowujących do wyjazdu – m.in. warsztaty kulinarne, fotograficzne, wyjazdy na Targi branżowe (jeśli tylko sytuacja epidemiologiczna pozwoli) oraz wycieczki. Dodatkowo, dla każdej grupy uczniów przewidziany jest kurs językowy pod kątem słownictwa branżowego, spotkanie z Native speakerem, oraz przygotowanie psychologiczne i BHP.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu z członkami zespołu projektowego:
Marta Bąk
Wioletta Buczko
Anna Matysiak
Monika Sidor


W wolnej chwili zachęcamy do przeglądnięcia naszego bloga projektowego z poprzednich wyjazdów!
http://blog.zsu-hig.edu.pl/

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu