Warsztaty kulinarne

WARSZTATY KULINARNE Z SZEFEM KUCHNI ‘NOWE TRENDY W SZTUCE KULINARNEJ’

POWER UE poziom logo

zdj0Z dumą informujemy, że grupa gastronomiczna biorąca udział w projekcie „Sukces i nowoczesność w kształceniu zawodowym” finansowanym ze środków programu PO WER jest już po Warsztatach Kulinarnych z uznanym szefem kuchni p. Januszem Pyrą.

W sobotę 28.03.2015 szesnastu uczniów doskonaliło swoje umiejętności zawodowe podczas intensywnego sześciogodzinnego szkolenia.

W ramach Warsztatów uczestnicy:
- ćwiczyli poprawne techniki trzymania noża podczas krojenia
zdj1 zdj2 zdj2a

- zapoznali się z produktami używanymi w kuchni molekularnej
zdj3zdj4zdj5zdj5a

- doskonalili umiejętności związane z przygotowaniem różnego rodzaju mięs (m.in. kaczki, kurczaka, combra sarny)
zdj6 zdj7zdj8zdj8a

- pomagali szefowi kuchni w przygotowaniu dań
zdj9 zdj10zdj11 zdj11a
- próbowali swoich sił w tworzeniu nowych dla siebie potraw
zdj12zdj13 zdj13a zdj13b
- przede wszystkim uważnie słuchali, np. o procedurach HACCP i realiach pracy kucharza 
zdj14zdj15
Na koniec warsztatów zrobiliśmy sobie wszyscy pamiątkowe zdjęcie a potem odbyła się długo wyczekiwana degustacja – potrawy wyglądały pysznie a smakowały jeszcze lepiej!
zdj16zdj17

A oto wybrane fragmenty tego co sami uczestnicy mają do powiedzenia o udziale w Przygotowaniu Zawodowym:
„Cudowne warsztaty! Dobrze, że mogliśmy się spotkać z kimś, kto kocha to co robi i lubi dzielić się tym z innymi. Najlepszym punktem było sięgnięcie do kuchni myśliwskiej – zakochałam się w niej :)”
Ania Amarowicz
„Nauczyłem się jak wygląda praca w prawdziwej kuchni. Chętnie uczestniczyłbym w kolejnych tego typu warsztatach.”
Paweł Muszkiet
„Warsztaty rozwinęły mnie w dziedzinie gastronomii. Kuchnia molekularna to coś o czym wcześniej nie wiedziałam, po tych warsztatach się to zmieniło.”
Gabriela Maksym
„Można było się wiele nauczyć, spróbować potraw, które pewnie niewiele razy będzie się miało okazję spróbować. Produkty z górnej półki, najwyższej jakości, klasa sama w sobie.”
Katarzyna Miś
„Zajęcia w pewnym stopniu rozwinęły moje umiejętności i zmobilizowały do działania w tym kierunku oraz poszerzania swojej wiedzy. Pan Pyra w bardzo ciekawy sposób opowiadał o kuchni, dał możliwość samodzielnego przygotowania potraw.”
Dominika Bednarz
„Ciekawy był sposób przygotowania ‘kawioru’ z wina, podobało mi się układanie wizualne potraw na talerzu, poznałem techniki krojenia surowców.”
Michał Kaczmarek
„Nauczyłem się lepiej posługiwać nożem. Najbardziej podobało mi się jak łatwo zrobić tatara oraz jak sprawdzić stopień wysmażenia produktu.”
Marek Pukas
„Poznałam jak z prostych składników można zrobić wspaniałe potrawy. Pierwszy raz mogłam spróbować potrawy ze składników, których nie ma w szkole.”
Monika Łybacka
„Kuchnia molekularna, metoda gotowania sous vide jest ciekawa i bardzo inspirująca. Po raz pierwszy miałam szansę pracować na różnych rodzajach mięs np. kaczka lub comber z sarny.”
Agata Kazieczko
„Sposób w jaki Pan Pyra opowiadał i prezentował dane potrawy czy nowe techniki był bardzo intersujący i ciekawy, godny poświęcenia uwagi.”
Patrycja Góra
„Nauczyłem się układać dania w artystyczny sposób, szybko kroić oraz szyć kurczaka. Spodobało mi się degustowanie potraw.”
Dawid Fiszer
„Najbardziej podobała mi się praca z profesjonalistą, poczułem przedsmak pracy w profesjonalnym zakładzie gastronomicznym oraz spróbowałem wielu nieznanych mi wcześniej dań.”
Przemek Michno
„Na zajęciach z Panem Pyrą nauczyłem się jak ekonomicznie wykorzystywać surowce, jak łączyć różne składniki, których wcześniej nie znałem. Nauczyłem się jak wykorzystać innowacyjne metody przetwarzania surowców z kuchni molekularnej.”
Kamil Fąfrowicz
„Podczas tych zajęć nauczyłam się robić kawior z czerwonego wina. Wymagało to skupienia, dokładności, precyzji oraz czasu. Spotkanie z panem Pyrą było intersujące i z zaciekawieniem w nim uczestniczyłam.”
Anna Szylar
„Atmosfera była bardzo przyjazna, dowiedzieliśmy się o sekretach oraz pracy od strony szefa kuchni. Nauczyłam się jak łatwo i szybko rozpoznać stopień wysmażenia mięsa, jak łatwo i szybko ozdobić potrawę.”
Izabela Skubisz