Zarząd Szkolnego Koła Caritas

działającego w ZSUHiG w Przemyślu

 

 

PRZEWODNICZĄCA - AGNIESZKA POCZĄTEK KL 2TFR
ZASTĘPCA -                ALBINA MOTYLEWICZ KL 2TFR
SKARBNIK -                 BARTŁOMIEJ JANUSZCZAK KL 2TŻG
SEKRETARZ -              ALICJA WILK KL 2THT,
                                     HRYNKIEWICZ PATRYCJA Kl.2THT

 

ASYSTENT KOŚCIELNY - KS. MGR BOGDAN BLAMA

 OPIEKUNowie -            MGR INŻ. DOROTA BIJAN,

                     MGR DOROTA DUNIEWICZ-KUFEL

 

 

 

Plan działań

Plan działań podejmowanych przez Szkolne Koło Caritas w roku szkolnym 2017/18


Szkolne Koło Caritas działające w naszej szkole co roku aktywnie uczestniczy w działaniach wolontariatu. Uczniowie chętnie biorą udział w licznych kwestach i zbiórkach, aby wesprzeć potrzebujących. Mimo młodego wieku wykazują się ogromną empatią.

Czytaj więcej: Plan działań

Pielgrzymka do Łagiewnik

IMG 20170429 102715Dnia 29 kwietnia odbyła się pielgrzymka, w której udział wzięło sześciu wolontariuszy z naszego szkolnego koła Caritas pod opieką pani mgr Doroty Duniewicz-Kufel. Uczniowie odwiedzili Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, gdzie odbyło się spotkanie przedstawicieli Caritasu z całej Polski.

Czytaj więcej: Pielgrzymka do Łagiewnik

Nasze przedsięwzięcia

Kwesta 1 listopada


W święto Wszystkich Świętych 1 listopada 2016r. uczniowie naszej szkoły udali się na kwestę przy cmentarzu głównym. Zbierali datki do puszek przy trzech bramach. Mimo mrozu wolontariusze zaangażowali się w pomoc. Ludzie chętnie włączali się do akcji a w zamian otrzymywali od uczniów nalepki i szczere podziękowania. Wszystko odbyło się pod okiem opiekunów Szkolnego Koła Caritas: p. Doroty Bijan, p. Doroty Duniewicz – Kufel oraz ks. Bogdana Blamy. Zebrane pieniądze przekazano na potrzeby osób bezdomnych i biednych ze Stowarzyszenia Brata Alberta w Przemyślu.

Czytaj więcej: Nasze przedsięwzięcia

Wycieczka w Bieszczady

DSC 0493

W dniach 24-25.05.16r. odbyła się wycieczka SKC w Bieszczady.
Pierwszym punktem naszej wyprawy były Ustrzyki Dolne - zwiedzanie Muzeum Bieszczadzkiego, Sanktuarium Matki Boskiej Bieszczadzkiej w Jasieniu. Następnie udaliśmy się do Ośrodka Caritasu w Rajskiem. Tu w pięknych, bieszczadzkich krajobrazach odpoczywaliśmy, był też czas na wspólny posiłek, spacer, zabawy ruchowe. Po wspólnym odśpiewaniu majówki czekała nas kolejna atrakcja: grill, a potem czas wolny i nocleg.

Czytaj więcej: Wycieczka w Bieszczady

Opłatek

069

W dniu 1 lutego br. w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe Szkolnego Koła Caritas. Przy wspólnym stole spotkało się ok. 40 wolontariuszy z różnych klas wraz z opiekunami SKC. Na stole przykrytym pięknym obrusem znalazły się tace pełne ciasta, owoców i słodyczy oraz napoje. Ważnym elementem dekoracji były palące się świece, których blask podkreślał wyjątkową atmosferę tego spotkania. Nie zabrakło również łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń świąteczno-noworocznych. Wspaniały nastrój i dobra atmosfera sprzyjała wspólnemu śpiewaniu kolęd. Mamy nadzieję na kolejne świąteczne spotkanie w przyszłym roku. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne spędzenie tego wyjątkowego czasu.

Zarząd SKC


072
074075076

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu