Odjazdowy Bibliotekarz

15o

W dniu 6 czerwca 2024 roku biblioteka Zespołu Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu współorganizowała drugą edycję „Odjazdowego Bibliotekarza” w Przemyślu. Inicjatorem tej ogólnopolskiej akcji rowerowo - czytelniczej w naszym mieście jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu przy PZPW w Rzeszowie. Przedsięwzięcie przygotowywane zostało w ramach Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy. W akcję oprócz Przemyskiej Biblioteki Publicznej im. I. Krasickiego i Biblioteki uczelnianej Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu, włączyło się 10 szkół. Z naszej szkoły wyruszyło 8 uczniów z różnych klas.

Czytaj więcej: Odjazdowy Bibliotekarz

Wybierz książkę

Nasi uczniowie wybrali swoje ulubione książki w Ogólnopolskich Wyborach Książek! Wyniki są już dostępne na blogu biblioteki. Zapraszamy do zapoznania się z nimi!

Czytaj więcej: Wybierz książkę

Loteria

2Z okazji Światowego Dnia Książki i praw autorskich w dniu 23 kwietnia we wtorek biblioteka szkolna zaprosiła czytelników na loterię wypożyczeń. Można było wylosować książkę z 16 kategorii. Uczestnicy zabawy byli w tym dniu częstowani słodyczami. Akcja została zorganizowana w ramach Ogólnopolskiego Programu dla Bibliotek „Biblioteka. Dobre miejsce dla człowieka”.

 

 

 

Dzień Poezji

20240320 191144

Światowy Dzień Poezji to coroczne święto obchodzone 21 marca, które zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Organizacja ta postanowiła docenić poezję, gdyż jest ona dla każdego i łączy ludzi niezależnie od wieku, pochodzenia czy statusu materialnego. Skłania do refleksji i pozwala widzieć oraz rozumieć więcej, a przede wszystkim czyni życie piękniejszym.

Czytaj więcej: Dzień Poezji

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu