Rynek pracy bez tajemnic

IMG 20210623 WA0003

W dniu 15 czerwca uczniowie klasy 3FMP brali udział w konkursie wiedzy o rynku pracy pod hasłem „ Rynek pracy bez tajemnic”. Współorganizatorem konkursu i fundatorem nagród było OHP w Przemyślu. Przedstawiciele Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP przy współpracy z panią Dorotą Bijan nauczycielem ZSUHiG przeprowadzili test wiedzy o rynku pracy, składający się z 20 pytań.

Czytaj więcej: Rynek pracy bez tajemnic

Pierwsza pomoc

IMG 20210623 WA0006

W dniu 11 czerwca 2021r w klasie 1bwf w ramach lekcji Edukacji dla bezpieczeństwa odbyło się szkolenie młodzieży z pierwszej pomocy przedmedycznej w dobie pandemii COVID19. Szkolenie prowadził pan Janusz Reizer wieloletni ratownik medyczny i instruktor ratownictwa drogowego PZM z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Przemyślu. Młodzież poznała zasady i procedury przeprowadzania resuscytacji osoby dorosłej, dziecka, a także szybkiego reagowania w różnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Czytaj więcej: Pierwsza pomoc

Dzień Archiwów

 

zfryz12Archiwa Państwowe w całej Polsce, w tym również Archiwum Państwowe w Przemyślu, jak co roku dnia 9 czerwca obchodziło Międzynarodowy Dzień Archiwów.
Podczas tego świętowania organizowane są różne przedsięwzięcia, które mają na celu wszystkim odwiedzającym przybliżenie pracy archiwistów oraz zapoznanie z najciekawszymi dokumentami przechowywanymi w zasobach archiwum. W tym roku tematem przewodnim była praca fryzjera i jej efekty.

Czytaj więcej: Dzień Archiwów

Test Irlandia

TERMIN TESTU ORAZ ROZMOWY DO PROJEKTU IRLANDZKIEGO

Informujemy, że test oraz rozmowa po angielsku będące częścią rekrutacji do projektu „Nowoczesna edukacja krokiem do Europy” odbędą się w następującym terminie:

  1. Grupa fotograficzno-reklamowa – 27.04 o godz. 9.00 w sali d1E (sektor językowy)
  2. Grupa hotelarsko-turystyczna – 27.04 o godz. 11.00 w sali d1E (sektor językowy)

Najpierw nastąpi część pisemna, a potem krótka rozmowa.

Przypominamy, że zagadnienia, które pojawią się na teście i w trakcie rozmowy są dostępne tutaj: Rekrutacja Irlandia

POWODZENIA I DO ZOBACZENIA!

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu