Pamięć i wiara

sdb 12406 listopada br., w Muzeum Archidiecezjalnym w Przemyślu zorganizowany został wieczór poetycko-muzyczny „Pamięć i wiara”. Wieczornica, której towarzyszyły biało - czerwone barwy miała na celu upamiętnienie 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wydarzenie było wstępem do celebrowania Narodowego Święta Niepodległości, a do jego zorganizowania przyczynili się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

Czytaj więcej: Pamięć i wiara

Konkursy biblioteczne

nprcz sygnet i nazwa rgb

7 listopada w czytelni biblioteki szkolnej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursów bibliotecznych, które trwały w naszej szkole przez cały październik. Konkurs „Przyłapani na czytaniu” w klasach 1 technikum. „Czytam, polecam” w klasach 2 technikum, „Coś nas łączy – mój ulubiony bohater literacki” został zorganizowany dla klas 3 technikum. Konkurs „Na reklamę książki” w klasach 4 oraz „Sleeveface – projekt „ubierz się w książkę” w klasach piątych.

Czytaj więcej: Konkursy biblioteczne

Razem zmieniamy Przemyśl

20231024 121937

W dniu 24.10.2023r. uczniowie kl. I BKC zostali zaproszeni przez Przemyską Agencję Rozwoju Regionalnego w Przemyślu na spotkanie z lokalnym przedsiębiorcą Panią Anną Szanter właścicielką Cukierni Szanter w Przemyślu. Spotkanie odbyło się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Przemyślu. Celem spotkań jest promocja przedsiębiorczości i zachęcanie młodzieży do planowania i zakładania swojego biznesu. Firma Szanter posiada długoletnie doświadczenie w branży cukierniczej, w przyszłym roku będzie obchodzić 80-lecie istnienia.

Czytaj więcej: Razem zmieniamy Przemyśl

Halo! Tu Fredro

Halo.0

7 października 2023 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyła się premiera mobilnej gry miejskiej pt. „Halo! Tu Fredro”. To jedno z wydarzeń piątej edycji Festiwalu Książki „Między pokoleniami”. W wydarzeniu udział wzięło ok. 100 uczniów szkół przemyskich wraz z nauczycielami. Naszą szkołę reprezentowała klasa 2TZH wraz z nauczycielami p. B.Banaś i L.Bielech. Gra powstała w 230 rocznicę urodzin Aleksandra Fredry.

Czytaj więcej: Halo! Tu Fredro

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu