Zapraszamy do obejrzenia filmów o szkole.

 

 

 

Konkurs Pięknego Czytania

III miejsce w IV edycji Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania w Rzeszowie

 

DSC 79961Uczennica klasy 1 TFR Aleksandra Jakubowska zdobyła III miejsce w IV edycji Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania w Rzeszowie. W konkursie uczestniczyło 187 uczniów, z 67 miejscowości, ze 143 szkół województwa podkarpackiego, ze wszystkich etapów kształcenia.

Czytaj więcej: Konkurs Pięknego Czytania

Występ w Rzeszowie

WYSTĘPUJEMY W RZESZOWIE W TEATRZE „ MASKA”

Dnia 13.04.2014 niemieckojęzyczna grupa teatralna z naszej szkoły wyjeżdża do Rzeszowa do teatru „Maska” na finał Przeglądu Teatrów Obcojęzycznych województwa podkarpackiego. Aktorzy z naszej szkoły przedstawią sztukę pt.” Karolinas Weihnachten”. Podczas finału przedstawiane będą sztuki w językach: niemieckim, angielskim, hiszpańskim i francuskim. Konkurencja duża; życzymy więc powodzenia i trzymamy kciuki!!!


PS. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego fragmentu naszego przedstawienia tutaj oraz na facebooku.

 

Akademia Prawa i Bezpieczeństwa

IMG 7753W dniu 26 marca 2015 r. uczniowie klas II technikum uczestniczyli w inauguracji zajęć Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. Wykład dla słuchaczy wygłosił Pan prof. dr hab. Zbigniew Ćwiąkalski( Kierownik Katedry Prawa Karnego, b. minister sprawiedliwości). Inaugurację zajęć Akademii połączono z II. Podkarpackim Młodzieżowym Świętem Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Czytaj więcej: Akademia Prawa i Bezpieczeństwa

Sukces teatralny

SUKCES

NIEMIECKOJĘZYCZNEJ GRUPY TEATRALNEJ „ VERSUCHSKANINCHEN”

DSC 0078gwin 800x533Uczniowie naszej szkoły zadebiutowali w Przeglądzie Teatrów  Obcojęzycznych, w ramach którego wystawili sztukę teatralną w języku niemieckim pt. „Karolinas Weihnachten”. Mimo jeszcze niewielkiego doświadczenia  w tej dziedzinie nasi aktorzy osiągnęli już swój pierwszy sukces, ponieważ zakwalifikowali się do finału konkursu, który odbędzie się 13.04.2015 w teatrze „Maska” w Rzeszowie. Honorowy patronat nad imprezą przejęli Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Czytaj więcej: Sukces teatralny

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu