Dzień Poezji

20240320 191144

Światowy Dzień Poezji to coroczne święto obchodzone 21 marca, które zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Organizacja ta postanowiła docenić poezję, gdyż jest ona dla każdego i łączy ludzi niezależnie od wieku, pochodzenia czy statusu materialnego. Skłania do refleksji i pozwala widzieć oraz rozumieć więcej, a przede wszystkim czyni życie piękniejszym.

Czytaj więcej: Dzień Poezji

Dzień Reklamy

20240307 090426

W czwartek 07.03.2024r. obchodziliśmy w szkole Dzień Technika Reklamy. W tym dniu uczniowie z klas I, II, III, IV technik reklamy uczestniczyli w różnych atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich z okazji tego święta. W świetlicy szkolnej odbyła się prelekcja na temat KREATYWNOŚĆ W ŻYCIU ZAWODOWYM, które poprowadziła doradca zawodowy Pani Joanna Lorenowicz z Powiatowego Urzędu Pracy w Przemyślu. Przeprowadzony został MIĘDZYKLASOWY QUIZ O REKLAMIE, w którym brali udział uczniowie z KL. II TFR, III TFR, IV TFR. I miejsce zdobyła kl. IVTFR, II miejsce kl. III TFR, III miejsce kl. II TFR. Wszyscy uczestnicy quizu otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Czytaj więcej: Dzień Reklamy

Dzień Języka

21 lutego corocznie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się XII edycja konkursu o tytuł Mistrza Ortografii ZSU-HiG.

Czytaj więcej: Dzień Języka

Sukces "biznesowy"

DSC 2225

W dniu 28.02.2024r. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się uroczyste zakończenie III edycji zajęć dodatkowych realizowanych w ramach przedsięwzięcia „Przemyśl jest PRZE!-dsiębiorczy” i projektu pn. „Razem Zmieniamy Przemyśl”.
Uczniowie od września 2023r. do stycznia 2024r. ze wszystkich szkół ponadpodstawowych w Przemyślu brali udział w branżowych symulacjach biznesowych firmy REVAS.

Czytaj więcej: Sukces "biznesowy"

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu