Zapraszamy do obejrzenia filmów o szkole.

 

 

 

Wernisaż wystawy

119 listopada w Galerii A7 Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu, odbył się wernisaż wystawy "Obrazy inspirowane poezją". Na ekspozycji zaprezentowane zostały prace plastyczne uczniów ZSU-HiG w Przemyślu, inspirowane twórczością Teresy Paryny i Kazimierza Lindy - poetów związanych z ziemią przemyską. Licznie przybyłych gości powitała p. Zofia Bator. Z kolei p. Bernardyna Banaś przedstawiła autorów prac plastycznych i ich bohaterów, przybliżając sylwetki poetów oraz ich dokonania.

Czytaj więcej: Wernisaż wystawy

Listopadowa Kwesta

1W święto Wszystkich Świętych 1 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły należący do Wolontariatu Szkolnego Koła Caritas, udali się na kwestę przy cmentarzu głównym ul. Słowackiego. Zbierali datki do puszek przy trzech bramach: od Hadesu, PGK i ul. Słowackiego.
W tym roku wyjątkowo pogoda dopisała, co miało wpływ na dużą liczebność osób odwiedzających pomniki swoich zmarłych. Ludzie chętnie włączali się w tę charytatywną akcję wrzucając do puszek pieniądze, a w zamian otrzymywali od uczniów pamiątkowe naklejki i szczere podziękowania z dużą dawką uśmiechu.

Czytaj więcej: Listopadowa Kwesta

W blasku jubileuszu Niepodległości

W BLASKU JUBILEUSZU WOLNOŚCIW naszym mieście trwają obchody jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wiele instytucji podejmuje różne działania, by uczcić tę wyjątkową rocznicę w nadsańskim grodzie. We wspólne świętowanie włączyła się również młodzież naszej szkoły.

Czytaj więcej: W blasku jubileuszu Niepodległości

Z pieśnią do Niepodległości

Z pieśnią do Niepodległości6 listopada 2018 roku, odbyła się III edycja Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej – Z pieśnią do niepodległości. W konkursowe szranki stanęło 43 uczestników z podkarpackich szkół.

Czytaj więcej: Z pieśnią do Niepodległości

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu