Zapraszamy do obejrzenia filmów o szkole.

 

 

 

W teatrze Maska

WYSTĘP W TEATRZE „MASKA” W RZESZOWIE

IMG 400213.04.2015 niemieckojęzyczna grupa teatralna „Versuchskaninchen” wzięła udział w finale XVI Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych, który odbył się w Rzeszowie w teatrze „Maska”. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali sztukę w języku niemieckim pt. „Karolinas Weihnachten”. Uczestnicy festiwalu prezentowali sztuki w językach: niemieckim, angielskim i hiszpańskim.

Czytaj więcej: W teatrze Maska

Happening na rynku

EKOLOGICZNY HAPPENING NA RYNKU W PRZEMYŚLU

IMG 20150320 120951Na przemyskim Rynku 20 marca 2015r. odbył się happening pod hasłem ,, Zamienmy makulaturę, szkło, plastik, elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci”. Akcja ta została zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu pod patronatem prezydenta miasta i miała na celu upowszechnienie wiedzy ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej: Happening na rynku

Konkurs Pięknego Czytania

III miejsce w IV edycji Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania w Rzeszowie

 

DSC 79961Uczennica klasy 1 TFR Aleksandra Jakubowska zdobyła III miejsce w IV edycji Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania w Rzeszowie. W konkursie uczestniczyło 187 uczniów, z 67 miejscowości, ze 143 szkół województwa podkarpackiego, ze wszystkich etapów kształcenia.

Czytaj więcej: Konkurs Pięknego Czytania

Występ w Rzeszowie

WYSTĘPUJEMY W RZESZOWIE W TEATRZE „ MASKA”

Dnia 13.04.2014 niemieckojęzyczna grupa teatralna z naszej szkoły wyjeżdża do Rzeszowa do teatru „Maska” na finał Przeglądu Teatrów Obcojęzycznych województwa podkarpackiego. Aktorzy z naszej szkoły przedstawią sztukę pt.” Karolinas Weihnachten”. Podczas finału przedstawiane będą sztuki w językach: niemieckim, angielskim, hiszpańskim i francuskim. Konkurencja duża; życzymy więc powodzenia i trzymamy kciuki!!!


PS. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego fragmentu naszego przedstawienia tutaj oraz na facebooku.

 

Akademia Prawa i Bezpieczeństwa

IMG 7753W dniu 26 marca 2015 r. uczniowie klas II technikum uczestniczyli w inauguracji zajęć Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. Wykład dla słuchaczy wygłosił Pan prof. dr hab. Zbigniew Ćwiąkalski( Kierownik Katedry Prawa Karnego, b. minister sprawiedliwości). Inaugurację zajęć Akademii połączono z II. Podkarpackim Młodzieżowym Świętem Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Czytaj więcej: Akademia Prawa i Bezpieczeństwa

Więcej artykułów…

  1. Sukces teatralny
Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu