Zapraszamy do obejrzenia filmów o szkole.

 

 

 

Konferencja ZUS

Konferencja ZUSW dniu 28 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się konferencja na temat ubezpieczeń społecznych w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego, który realizuje szkoła tj. „LEKCJE Z ZUS”. Konferencję prowadziła przedstawicielka ZUS oddział w Rzeszowie Pani Alicja Kochanowicz - Grabuś.

 

Czytaj więcej: Konferencja ZUS

Serce w Plecaku

W dniach 14-15 listopada w Jarosławiu odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczystej im. Michała Zielińskiego ,,Serce w Plecaku 2018”. Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły zostały laureatkami konkursu:
Wiktoria Gaweł – II nagroda
Albina Motylewicz – III nagroda
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dotacje i preferencyjne pożyczki

Dotacje i preferencyjne pożyczkiW dniu 19 listopada 2018 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie dla młodzieży klas kończących na temat ”Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz inne formy wsparcia dla osób młodych (niepracujących).
Informacji udzielał uczniom konsultant Lokalnego Punktu Informacji o Funduszach Europejskich w Przemyślu. Spotkanie adresowane było do uczniów pełnoletnich (niepracujących), którzy chcieliby uzyskać wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Czytaj więcej: Dotacje i preferencyjne pożyczki

Wernisaż wystawy

119 listopada w Galerii A7 Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu, odbył się wernisaż wystawy "Obrazy inspirowane poezją". Na ekspozycji zaprezentowane zostały prace plastyczne uczniów ZSU-HiG w Przemyślu, inspirowane twórczością Teresy Paryny i Kazimierza Lindy - poetów związanych z ziemią przemyską. Licznie przybyłych gości powitała p. Zofia Bator. Z kolei p. Bernardyna Banaś przedstawiła autorów prac plastycznych i ich bohaterów, przybliżając sylwetki poetów oraz ich dokonania.

Czytaj więcej: Wernisaż wystawy

Listopadowa Kwesta

1W święto Wszystkich Świętych 1 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły należący do Wolontariatu Szkolnego Koła Caritas, udali się na kwestę przy cmentarzu głównym ul. Słowackiego. Zbierali datki do puszek przy trzech bramach: od Hadesu, PGK i ul. Słowackiego.
W tym roku wyjątkowo pogoda dopisała, co miało wpływ na dużą liczebność osób odwiedzających pomniki swoich zmarłych. Ludzie chętnie włączali się w tę charytatywną akcję wrzucając do puszek pieniądze, a w zamian otrzymywali od uczniów pamiątkowe naklejki i szczere podziękowania z dużą dawką uśmiechu.

Czytaj więcej: Listopadowa Kwesta

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu