Wycieczka do Krakowa

Drukuj
Opublikowano

Wycieczka do Krakowa.W ramach realizowanego projektu „Praktyka w Irlandii drogą do sukcesu zawodowego”, 12 kwietnia 2019r. 18 osobowa grupa młodzieży z ZSU-HiG w Przemyślu wraz z 2 opiekunami, uczestniczyła w wycieczce do Krakowa. Celem wycieczki było: poznanie zabytków, przedstawionych przez przewodnika, również w j. angielskim (barbakan, pomnik Matejki, grunwaldzki, kościół św. Floriana, brama floriańska, dom Jana Matejki, kościół Mariacki, św. Wojciecha, Collegium Novum, pomnik Mikołaja Kopernika), podróż po zabytkowych obiektach hotelarskich (Hotel pod Różą) i gastronomicznych (Piwnica pod baranami, Wierzynek, Jama Michalikowa, restauracja u Pęcherza).

Bardzo ważnym i przyjemnym punktem naszej wyprawy była wizyta i warsztaty w Żywym Muzeum Obwarzanka. Obwarzanek krakowski jest niewątpliwie najsmaczniejszym symbolem miasta. Sprzedawany codziennie w ponad 150 tysiącach sztuk, może poszczycić się ponad 600-letnią tradycją oraz unijnym znakiem Chronione Oznaczenie Geograficzne, co podkreśla jego znaczenie dla kulinarnego dziedzictwa Krakowa. W trakcie wizyty nauczyliśmy się min. formowania i wypieku tego pieczywa. Oczywiście nie zabrakło czegoś dla ciała. Obiad dla całej grupy w restauracji InVito .
Mimo deszczowej pogody wszyscy uczestnicy z uśmiechem na twarzy późnym wieczorem wrócili do Przemyśla.

Wycieczka do Krakowa. Wycieczka do Krakowa. Wycieczka do Krakowa. Wycieczka do Krakowa. Wycieczka do Krakowa. Wycieczka do Krakowa. Wycieczka do Krakowa. Wycieczka do Krakowa. Wycieczka do Krakowa. Wycieczka do Krakowa. Wycieczka do Krakowa. Wycieczka do Krakowa. Wycieczka do Krakowa. Wycieczka do Krakowa. Wycieczka do Krakowa. Wycieczka do Krakowa.

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu