Staż w Irlandii

Drukuj
Opublikowano

Irlandia 2019W ramach projektu Praktyka w Irlandii drogą do sukcesu zawodowego współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) - 18 osobowa grupa uczniów z ZSU-HiG w Przemyślu odbyła zagraniczny staż w Irlandii. Stażyści od 7 do 27 lipca tego roku przebywali w miejscowości Trallee.
Młodzież na miejscu miała zapewnione noclegi u rodzin goszczących, a staż realizowany był, zgodnie z założonym dla danego zawodu, programem stażu w hotelach, kuchniach hotelowych i restauracyjnych oraz biurach turystycznych.


W ramach programu kulturalnego, zapewnionego przez irlandzkiego Partnera YIT, młodzież uczestniczyła w wycieczkach pozwalających poznać region hrabstwa Kerry. Najciekawszą była podróż pętlą Ring of Kerry biegnącą dookoła półwyspu Iveragh na zachodnim brzegu Irlandii. Długość pętli wynosi ok. 180 km, trasa jest bardzo malownicza, biegnie przez wioski rybackie, góry i wybrzeże Oceanu Atlantyckiego. Podczas wycieczek była możliwość podziwiania pięknych krajobrazów wybrzeża oceanu Atlantyckiego, przejścia ciekawymi i urozmaiconymi ścieżkami turystycznymi, kąpieli w oceanie, aktywnego spędzania czasu na plaży oraz zrobienia pamiątkowych zdjęć w niezwykłej scenerii.
Czas wolny uczniowie spędzali na spacerach i poznawaniu zabytków i walorów urokliwej miejscowości Tralee, spotkaniach integracyjnych, wspólnych zakupach. Trzytygodniowy staż zagraniczny przebiegał bez zakłóceń i można go podsumować jako bardzo udany i owocny. W jego trakcie uczniowie zdobyli nowe doświadczenia zawodowe na zagranicznym rynku pracy. Młodzież przełamała barierę językową, nabrała pewności siebie, samodzielności, umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach oraz poznała kulturę i zabytki Irlandii.
Uczestnicy stażu dokumentowali każdy dzień pobytu w Irlandii wpisami na blogu (https://liblink.pl/G07mmxr5Z8 ),który jest źródłem wszelkich informacji o miejscach pracy, rodzinach goszczących, organizowanych wycieczkach i sposobach spędzania wolnego czasu. Natomiast przebieg i realizacja programu stażu zostały udokumentowane w dzienniczku praktyk.
To był owocnie spędzony czas!

 Irlandia 2019 1 Irlandia 2019 2 Irlandia 2019 3 Irlandia 2019 4  Irlandia 2019 7

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu