Artykuły

Drukuj
pasek

Wizaż

profilowe wiza
wizaz1
wizaz2
wizaz3

Wygląd zewnętrzny i świadome budowanie własnego wizerunku stanowią niemal nieodłączny element codzienności, dlatego nasi fryzjerzy odbywają zajęcia z profesjonalną wizażystką, panią Żanetą Dańko, prowadzącą Studio Urody i Wizażu w Przemyślu.

 

Zadaniem wizażysty jest umiejętna aranżacja twarzy, czyli stosowanie makijażu, zabiegów pielęgnacyjnych włosów, brwi, ust, oczu, uszu. Za pomocą makijażu można odmłodzić i wygładzić rysy twarzy, a tym samym dodać pewności siebie każdej kobiecie. Makijażem można “tworzyć na twarzy” określone emocje i uczucia, z tego względu wizażysta stanowiący część zespołu wsparcia publicznej osoby od dawna nikogo już nie dziwi. Zwykle zawód ten idzie w parze ze stylizacją.
Wizażyści-styliści mogą liczyć na zatrudnienie, ponieważ zawód w dużej mierze łączy się z reklamą, pracą w mediach i budowaniem wizerunku. Zwłaszcza ta ostatnia dziedzina rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Wizażystów-stylistów coraz chętniej zatrudniają duże koncerny i firmy kosmetyczne. Wizażyści reprezentują je w mediach, na pokazach mody i makijażu, pracują w telewizji przy sesjach zdjęciowych i realizacji reklam.


Zajęcia odbywają się w pracowniach szkolnych w wymiarze 30 godzin. Zgrupowane są w kilkugodzinne bloki, umożliwiające prowadzenie zajęć praktycznych. Uczestnictwo w zajęciach udokumentowane jest na świadectwie szkolnym oraz specjalnym certyfikatem, potwierdzającym nabycie przez ucznia wiedzy i umiejętności praktycznych, podpisanym przez panią Żanetę Dańko i dyrektora szkoły.

wizaz12wizaz22wizaz4
Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu