Odjazdowy Bibliotekarz

Drukuj
Opublikowano

15o

W dniu 6 czerwca 2024 roku biblioteka Zespołu Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu współorganizowała drugą edycję „Odjazdowego Bibliotekarza” w Przemyślu. Inicjatorem tej ogólnopolskiej akcji rowerowo - czytelniczej w naszym mieście jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu przy PZPW w Rzeszowie. Przedsięwzięcie przygotowywane zostało w ramach Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy. W akcję oprócz Przemyskiej Biblioteki Publicznej im. I. Krasickiego i Biblioteki uczelnianej Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu, włączyło się 10 szkół. Z naszej szkoły wyruszyło 8 uczniów z różnych klas.

Uczestnicy rajdu wyruszyli spod Galerii Sanowej przez Hurko do Zespołu Dworsko - Parkowego w Medyce. Na miejscu na uczestników czekało spotkanie z Maciejem Młynarczykiem, autorem książki „Idę, słuchając życia. Prawdziwa historia” o jego samotnej, pieszej wędrówce do Santiago de Compostela. Książkę tą można już wypożyczyć w bibliotece szkolnej. Zapraszamy! Autor ciekawie opowiadał o swoich pasjach, pracy, życiu. Zachęcał, aby przekraczać własne granice, realizować swoje marzenia, rozwijać pasje, żyć ciekawie. Swoją opowieść bogato zilustrował zdjęciami i filmami z podróży.

Kolejnym punktem rajdu były grywalizacje sportowo – zręcznościowe „Z książką i rowerem” oraz upominki dla wszystkich drużyn biorących udział w zabawie. Rajd zakończony został piknikiem w plenerze. Po godzinie 13.00 uczestnicy rajdu wyruszyli w powrotną drogę do Przemyśla.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli:

Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego,

Wojciech Bakun – Prezydent Miasta Przemyśla,

Bożena Ryczan – Starosta Przemyski.

 

5o 17o 21o 44o 25o 55o 59o grupowe   

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu