Targi w Łodzi

Drukuj
Opublikowano

TARGI FOTOGRAFICZNE W ŁODZI

POWER UE poziom logo

W dniach 26-27.03. br. uczniowie drugiej i trzeciej klasy profilu fototechnik, biorący udział w projekcie „Sukces i nowoczesność w kształceniu zawodowym” finansowanym ze środków programu PO WER, pod opieką nauczycieli p. Liliany Perkun-Mrozek i p. Andrzeja Domagalskiego wybrali się do Łodzi, aby wziąć udział w XVIII Targach Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video FILM VIDEO FOTO, największej w Europie Środkowo-Wschodniej imprezie tego typu.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z nowinkami technicznymi ze świata zarówno polskiej, jak i zagranicznej fotografii. Na miejscu pojawiło się wielu znanych producentów i dystrybutorów sprzętów oraz akcesoriów fotograficznych, m.in. lamp studyjnych, papierów i drukarek fotograficznych czy lamp błyskowych. Nasi uczniowie wzięli udział w specjalnie zorganizowanych warsztatach, dzięki którym dowiedzieli się wiele nowych, przydatnych rzeczy i odkryli kolejne tajemnice tej nieustannie rozwijającej się profesji. Dodatkową atrakcją wycieczki było zwiedzanie  Zamku Krzyżtopór w Ujeździe, połączone z plenerową sesją fotograficzną.

IMG 6798IMG 6800IMG 6808IMG 6818IMG 6847IMG 6854IMG 6862IMG 6866IMG 6867IMG 6880IMG 6887IMG 6892IMG 6896

A oto wybrane fragmenty z tego co o tym wyjeździe mówią uczestnicy projektu:

 „Na Targach najbardziej podobała mi się różnorodność stoisk firm promujących się. Życzliwość ludzi, którzy z chęcią udzielali informacji na temat prezentowanego sprzętu oraz wystawa zdjęć Roberta Wolańskiego.”  
Klaudia Halwa

„Na Targach podobały mi się: wystawa Roberta Wolańskiego, prezentacja drukarki 3D, profesjonalne kamery telewizyjne oraz w pełni wyposażone stanowisko Canona.”  
Izabela Romanko

„Na Targach najbardziej spodobały mi się prezentacja drukarki 3D oraz wystawa zdjęć. Było tam również mnóstwo firm oferujących ciekawe akcesoria fotograficzne. Zainteresował mnie także temat lamp studyjnych przydatnych w chirurgii plastycznej.”  
Izabela Pelczarska

„Nauczyłam się obsługi maszyn i sprzętów specjalistycznych do fotografii. Zdobyłam wiedzę na temat kosztów sprzętów, które są u nas w szkole co potrafi zmobilizować do ich szacunku.”  
Joanna Smyk

„Bardzo mi się podobała atmosfera panująca podczas wyjazdu oraz czas spędzony na zwiedzaniu miast. Jeśli chodzi o warunki panujące podczas wycieczki to jestem bardzo mile zaskoczony ponieważ hostel był bardzo czysty, łózka wygodne a bus wysokiej klasy.” 
Patryk Nowak

Najbardziej podobała mi się - atmosfera :) Tak, atmosfera, bo bez niej jaki inny wyjazd jest udany? A w Łodzi była wyjątkowa! Dzięki nauczycielom oraz zgranej grupie, którą w sumie łączy wspólna pasja.”  
Jakub Patryn

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu